Bacak Estetiği Ankara

  Genetik sebepler veya kiloya bağlı olarak bacak bölgesinde istenmeyen kusurlar meydana gelebilir. Bacakta oluşan şekil bozuklukları, bacağın aşırı kalın veya aşırı ince olması gibi durumlardan oluşabilecek kusurlardandır. Bu sorunlar sağlık açısından problemler ortaya koymasa da estetik açıdan sorunlar yaratabilir. Bu durum da kişide özgüven açısından sıkıntı yaratabilir. Özellikle kadınlarda kıyafet seçiminde veya denize girmeye çekinme hissi gibi sorunlar çıkarabilir. Oluşan bu kusurları ortadan kaldırmak için spor yetersiz kalabilir. Bu gibi durumları aşmak için gerçekleştirilecek bacak estetiği sorunları ortadan kaldırır. Yazımızın devamında bacak estetiği Ankara hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Bacak estetiği için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz

  Bacak Estetiği Nedir?

  Vücutta gerçekleştirilen estetik ameliyatlar her geçen gün artmaktadır. Tercih edilen estetik operasyonlardan biri de bacak estetiğidir. Bacak estetiği çarpık bacak, bacak eğriliği, bacağın ince veya kalın olması gibi durumlarda yapılır. Gerçekleştirilen operasyon sonrasında kişi sosyal yaşamını olumsuz etkileyen durumlardan kurtulur. Bacaklarda sorun yaratan durumlardan biri de aşırı kilo alıp vermedir. Bu durumun sonrasında bacakta sarkmalar meydana gelebilir. Bacaktaki bu kusurlar sağlık açısından bir sorun yaratmasa da estetik açıdan sıkıntılar yaratabilir. Bacak estetiği ile birlikte bu sorunlar düzeltilir ve kişi daha iyi, özgüvenli bir yapıya bürünür.

  Bacak Estetiği Ankara Neden Yapılır?

  Bacak estetiği bacaklara uygulanan farklı işlemlerden oluşur. Bacakların olması gerekenden kalın olması, bacakların çarpık olması veya ideal olandan daha ince olması gibi durumlarda bacak estetiği uygulanır. Bacak estetiği ile birlikte bacaklarda meydana gelen sarkma durumları da ortadan kaldırılır.

  Kalın Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kadınların bacak hususunda en çok şikayet ettiği durumlardan biri de bacakların kalın olmasıdır. Bacakların kalın olması genetik yapıdan veya kişinin kilolu olmasından kaynaklanabilir. Uygulanacak bacak estetiği ile birlikte bacak bölgesinde bulunan yağ dokusu ortadan kaldırılır. Böylece daha şekilli ve ideal bacak görünümüne sahip olunur. Bacak estetiğinde uygulanan tekniklerden biri de liposuction uygulamasıdır. Kişiden alınacak yağ kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterecektir.

  İnce Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Genellikle bacakların kalın olması kişide sorunlar yaratsa da ince olması da bazı sorunlar meydana getirir. Bacağın aşırı ince veya kalın olduğu durumlarda kıyafet seçiminde zorlanma, kıyafetin içinde rahat olamama, özgüvenli hissetmeme gibi durumlar ortaya çıkar. Bu durumda bacağa uygulanacak dolgu ile ideal bacak yapısına kavuşmak mümkündür. Bu işlem yağ enjeksiyonu veya silikon protez tekniği ile gerçekleştirilir. Hastanın yapısına göre uygulanacak tekniğe ve yağ miktarına karar verilir.

  Eğer kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ varsa vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ bacağa enjekte edilir. Bu işlemin hastanın vücut yapısına göre 3 veya 4 defa tekrarlanması gerekebilir. İşlem tekrar edilmediği takdirde operasyon başarısız olabilir.

  İnce bacaklara uygulanan bir başka yöntem de silikon protez uygulamasıdır. Bu uygulama hastada yeterli yağ bulunmadığı durumlarda uygulanan bir yöntemdir. Operasyonda kullanılan silikon protezler sağlık açısından bir zarar vermez ve kalıcı bir etki ortaya koyar. Silikon protez uygulamasında diz arkasından 3 veya 4 cm bir kesi yapılır. Bu operasyon genel veya lokal anestezi altında yapılır. Ameliyatın ardından hastanın hastanede bir süre kalması önerilir. Ameliyat sonrası 1 hafta veya 10 gün hasta için biraz zor olabilir. Fakat bu sürenin ardından hasta kendi işlerini yapabilecek duruma gelir. 6 ve 8 hafta sonrasında spor faaliyetlerine başlayabilir.

  Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Çarpık bacak genellikle çocuk yaşlardan itibaren kendini belli eden bir şekil bozukluğudur. Küçük yaşlarda dalga konusu olabilecek bu durum gelişim çağında kişiyi olumsuz etkiler. Kişinin ayakta olduğu esnada topuklar birbirine değerken dizler açık kalıyorsa bu durum ‘parantez bacak’ diye adlandırılan dışa çarpık bacak yapısı diye değerlendirilir. Bu durum kişinin kıyafet seçimini ve sosyal ilişkilerini etkileyebilir. Bu sorunun kaynağı kemik yapısıdır. Bu tip sorunun çözümü kolay değildir. Ama günümüzde gelişen estetik uygulamalar düşünüldüğünde çarpık bacak sorunu çözülür.  Bacağın iç kısmına yerleştirilen silikonlar ile bu sorun ortadan kaldırılır.

  Bacağın ‘X’ şeklinde içe doğru çarpık olduğu durumlarda ise liposuction uygulaması ile yağ takviyesi yapılır. Yağ dokusu bacağa uygun şekilde dağıtılır ve şekil bozukluğu ortadan kaldırılmaya çalışılır.

  Ankara Bacak Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

  Bacak estetiği hakkında merak edilenlerden biri de uygulama için ödenecek miktarın ne kadar olduğudur. Bacak estetiğinde tek bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü uygulanacak teknik, yapılacak operasyon fiyatının belirlenmesinde önemli bir ölçüt oluşturur. Bacak estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Siz de bacaklarda oluşan sorunlardan kurtulmak için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?