Jinekomasti Ameliyatı Ankara

  Jinekomasti, erkeklerdeki memenin normalden büyük olma halidir. Bu meme görünümü kadın memesine yakın bir görünüme sahip olduğu için erkeklere rahatsızlık verebilir. Jinekomasti kıyafetlerin altından da görünüp kötü bir görünüm oluşmasına sebep olabilmektedir. Böyle bir görünüme sahip olmak erkeklerin psikolojik açıdan kötü etkilenmesine sebep olabilmektedir. Sanılanın aksine spor yapmak bu görünümü tamamen değiştiremeyebilir. Bu nedenle jinekomasti ameliyatı Ankara yani erkekler için meme küçültme ameliyatı daha doğru ve estetik sonuç verecek bir tercihtir. Siz de jinekomasti Ankara ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın geri kalan kısmını okuyabilir, kliniğimiz arayıp Op. Dr.  Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Jinekomasti Neden Olur?

  Jinekomastinin sebebi tam olarak bilinmemektedir. İlk olarak ergenlik döneminde jinekomasti oluşur ve bu durum 2 sene içinde geçmezse kişinin hayatında kalıcı olabilir. 2 sene geçmesi durumunda jinekomasti kaybolmadıysa estetik bir operasyon ile tedavi edilmesi gerekmektedir. Genelde yeni doğan bebeklerde anneden bebeğe östrojen hormonunun geçmesiyle jinekomasti gözlenebilir. Zamanla bu durum çoğu kişide düzelebilmektedir. Hormonların en çok etkin olduğu ergenlik döneminde östrojen hormonunun, testosteron hormonuna biraz da olsa baskın gelmesiyle jinekomasti oluşabilmektedir. Ancak bu durum 6 ay ile 2 sene arasında geçebilmektedir. Yetişkinlikte oluşan meme büyümesi kalıcı olabilmekte ve estetik müdahale edilmesi gerekebilmektedir. Yetişkinlikte oluşan jinekomasti sebepleri; böbrek ve karaciğer yetmezliği, prostat tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar, tümörler, hormonal değişimler, alkol ve uyuşturucu kullanımıdır. Jinekomasti iki memede oluşabildiği gibi tek memede de oluşabilmektedir. Göğüste yağ bezesi fazlalığı ya da hem yağ bezesi hem de beze benzeri dokunun fazla olması şeklinde görülebilmektedir.

  Jinekomasti Çeşitleri Nelerdir?

  Üç çeşit jinekomasti türü vardır. Bunlardan ilki sert meme dokusunun ağırlıkta olduğu glandüler tip jinekomastidir. İkincisi ise glandüler doku ve yağ dokusunun fazla olduğu karışık tip jinekomastidir. Üçüncüsü de yağlı dokunun fazla olduğu yağlı tip jinekomastidir.

  Jinekomasti Ameliyatı

  Jinekomasti Ameliyatı Öncesi

  Jinekomasti ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Ameliyat sırasında hiçbir acı hissedilmez. Ameliyat öncesi süreçte gerekli tetkiklerin ve muayenenin yapılması ile uzman doktor tarafından hasta için en uygun ameliyat şekli tespit edilir.

  Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Oluyor?

  Jinekomasti ameliyatı kişiye özeldir. Ameliyat sırasında her kişiye farklı bir ameliyat türü uygulanabilir. Sert meme dokusunun fazla olduğu jinekomasti türünde meme dokusu ameliyat ile çıkarılabilir. Meme dokusu ve yağ dokusunun fazla olduğu karışık tip jinekomastideyse cerrahi müdahaleye ek olarak liposuction yöntemi uygulanabilir. Yağ dokusunun fazla olduğu jinekomasti türünde ise liposuction ile fazla yağ dokusunun alınması ile hasta estetik bir görünüme kavuşturulabilir.

  Jinekomasti Ameliyatı Sonrası

  Ameliyat bölgesinde ödem ve şişlik olması beklenen yan etkilerdendir. Ameliyat sonrasında ameliyatın gerçekleştirildiği bölgelerde ağrılar oluşabilir. Bu ağrılar için ağrı kesiciler verilip ağrının azaltılması sağlanabilir. Ameliyat sonrasında kişi 1 haftalık bir süreçten sonra normal hayatına dönebilir. Ağır sporlar yapılmamalı, kola ve omza ağır yük yüklenmemelidir. Jinekomasti ameliyatı sonrası hastalara en az 1 ay sonra spora dönmesi önerilir.

  Ameliyat sonrası süreçteki önemli noktalardan biri de jinekomasti korsesi kullanımıdır. Ameliyat sonrası süreçte sağlıklı bir iyileşme için bu ameliyatı olanlara özel olarak üretilen jinekomasti korselerin kullanılması önemlidir. Ameliyattan hemen sonra kullanılmaya başlanan korse, 2-3 hafta düzenli bir şekilde kullanıldıktan sonra ileriki dönemlerde sadece ağır aktiviteler yapılırken kullanılması önerilir.

  Jinekomasti Ameliyat Yöntemleri

  Jinekomasti erkek memesinin kadın memesi görünümünde olmasıdır. Bu durumun sağlığa bilinen hiçbir zararı yoktur. Ancak kişiyi günlük hayatta psikolojik yönden olumsuz anlamda etkileyebilmektedir. Jinekomasti ameliyatı sürecinde kullanılan teknikler kişiye özeldir.

  Liposuction

  Liposuction yöntemi ile yağ emme makinesiyle sadece memedeki yağ alınabilir. Bu yöntem kullanılırken meme yağı alınır ancak meme bezi dokusu bırakılır. Vaser liposuction yönteminde ise hem yağlar hem de meme bezi dokusu çıkartılır. Bu sayede normal liposuction yöntemine göre daha estetik bir sonuç elde edilebilir. Vaser liposuction sonrası vücutta kesi bulunmaması ve günlük hayatına hızla dönebilmesi bu ameliyat türünü tercih edilmesine neden olabilmektedir.

  Kesip çıkarma

  Bu yöntem aşırı sarkık memeler için uygulanmaktadır. Bu yöntemde vaser liposuction yöntemi sayesinde sadece sarkık memeyi çıkarmak için kesi uygulanır. Bu kesi sadece meme çevresiyle sınırlandırılarak ameliyat izinin en aza indirilmesini sağlayabilir. Ameliyat sırasında uygulanan kesiler küçük olduğu için ameliyat izinin iyileşme süreci kısa olabilir ve bu sayede ameliyat sonrası kalacak iz en aza indirgenebilir.

  Jinekomasti Ameliyatı Ankara Sonrası İz Kalır Mı?

  Jinekomasti ameliyatı genellikle küçük kesiler halinde uygulanmaktadır. Bu kesiler kısa sürede iyileşme gösterebilir. İlk başta görünür olan izler ise zamanla dokunun iyileşmesi ile silikleşebilir. Ancak ameliyatlar kişiye özel seçilmektedir. Daha uzun ve derin kesileri içeren ameliyat yöntemlerinde izin iyileşme süreci daha uzun olabilir.

  Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Meme Tekrar Büyüyebilir Mi?

  Jinekomasti etkisi kaybolan bir ameliyat değildir. Ancak ameliyat sonrası kişinin kilo alması, hormonal değişimler, aşırı alkol kullanımı gibi etkenler memede büyümeye yol açabilir.

  Ankara Jinekomasti Ameliyatı 2023 Fiyatları

  Jinekomasti, erkeğin kadın meme dokusuna benzer bir yapıdaki memeye sahip olmasıdır. Bu durum kişinin psikolojik durumunu olumsuz etkileyebilmektedir. Plaj, havuz gibi bölgelerde kendini saklamak istemesine neden olabildiği gibi kıyafet seçimini de olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Jinekomasti günümüzde uzman doktorlar tarafından kısa sürede hasta için en uygun yöntem tespit edilerek uygulanabilmektedir. Jinekomasti Ankara fiyatları ise kişiye uygulanan ameliyat türüne göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Ankara Jinekomasti ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimizi arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?