Şakak Kaldırma Ankara

  Yaşın ilerlemesi ve buna bağlı olarak artan çevresel etkenler yüz bölgesinde bazı değişikliklere neden olur. Bunların başında şakaklarda meydana gelen estetik bozulmaları söylemek mümkündür. Şakak bölgesinde sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Sonrasında ise bu durum kaş ve göz bölgesine baskı yaparak estetik açıdan bozulmalar meydana getirir. Gerçekleştirilen şakak germe ameliyatı ile birlikte kişi daha sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olur. Yazımızın devamında şakak germe ameliyatı ile ilgili merak edilenleri bulabilirsiniz. Şakak kaldırma Ankara ve şakak germe ameliyatı için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Şakak Kaldırma Ameliyatı Nedir?

  İnce cilt yapısından dolayı sarkmanın en çok görüldüğü bölgelerden biri de göz çevresi ve şakak kısmıdır. Yer çekimi gibi etkiler kişinin şakak bölgesini aşağı doğru çeker.  Bununla birlikte sadece şakak değil alın, yüz gibi bölgeler de bu sarkmadan etkilenir. Oluşan bu durumlar ciltte deformasyona neden olur. Meydana gelen bu durumlardan kurtulmanın yolu şakak germe ameliyatıdır. Şakak germe estetiğinde fazla deri kısmı alınarak yüz daha genç bir görünüme kavuşturulur.

  Şakaklarda Meydana Gelen Sarkmaların Nedeni Nedir?

  Yüz hatlarımızda şakakların etkisi büyüktür. Şakak, duygularımızı ifade etmede, hissettiklerimizi karşı tarafa iletmede büyük önem taşır. Şakak bölgesi yüz hatları için önemli bir rol oynarken yılların getirdiği yaşlanma etkisi ve yer çekimi gibi durumlar şakakların sarkmasına neden olur. Bu etkilere bağlı olarak oluşan çizgiler kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterir. Sağlıksız beslenme şekilleri, stres, mimiklerin fazla kullanılması şakak bölgesindeki sarkmaları tetikler. Bu da şakak bölgesinde estetik açıdan bozulmaya neden olur.

  Şakak Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Şakak germe ameliyatı lokal veya genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilebilir. Bu operasyon kısa sürede gerçekleştirilir. Şakak germe estetiği 60 ile 90 dakika arasında yapılır. Bu süre uygulanacak tekniğe ve bu estetiğe ek olarak yapılacak başka operasyona göre değişiklik gösterebilir. Kişi aynı gün taburcu olup eve gidebilir.

  Şakak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Şakak germe operasyonu şakakların saçlı deri ile birleşmiş olduğu noktadan başlayarak yapılan bir ameliyattır. Saçlı derinin içine kesi uygulanır ve şakak yukarı doğru çekilir. Şakak bölgesindeki deri fazlaysa bu bölgede bulunan fazla deri alınır. Bu ameliyat ile birlikte göz çevresi ameliyatı da yapılmaktadır. Bu ameliyat endoskopik yani kamera aracılığıyla küçük kesilerden girilerek de uygulanabilir. Göz çevresinde yoğun kırışıklığı bulanan kişiler göz kapağı, şakak germe, kaş kaldırma estetiği ile birlikte istediği zarif ve canlı görüntüye kavuşmuş olur.

  Şakak Germe Ameliyatı Sonrası

  Şakak germe operasyonundan sonra kişi aynı gün taburcu edilebilir. İşlem sonrasında kanama ve şişme gibi durumların önüne geçmek için bölge steril bir bandaj ile sarılır. Ameliyat gerçekleştirilen bölgede oluşan ağrı ve sızı doktorun önerisi doğrultusunda ağrı kesiciler ile hafifletilir. Oluşabilecek şişmeyi önlemek için başın 2 ile 3 gün yüksekte tutulması önerilir. Hasta işlemin ardından 3-4 saat içinde yemek yiyebilir ve ayağa kalkabilir. Operasyonun ardından şişlik ve morarma olması gayet normal bir durumdur. Oluşan bu durumlar 2 hafta içinde kendiliğinden geçecektir. Doktor uygun gördüğü taktirde bazı hastalara baş sargısı uygulanır. Baş sargısı da 2 gün sonra çıkarılır. İşlem gerçekleşen bölge en az 3 ay gibi bir süre direkt güneş ışığı görmemelidir.

  İyileşme sürecinde kişi şakaklarını, gözlerini zorlayan mimiklerden uzak durmalıdır. Bu süreçte mimikleri olabildiği kadar az kullanmak sağlığa daha çabuk kavuşmada kişiye yardımcı olur. Gerçekleştirilen işlem uzun süre kalıcılık sağlar. Cilt yapısının kalın olduğu hastalarda kalıcılık durumunda bazı aksaklıklar yaşanabilir. Cilt yapısı orta veya ince bir yapıya sahipse uzun yıllar bu kalıcılığı görmek mümkündür. Gerçekleştirilen operasyon kişinin yüz hatlarında gençleşme ve daha canlı bir görüntü sağlar.

  Ankara Şakak Kaldırma Fiyatları 2023

  Şakak germe kişinin yüz bölgesinde bulunan kırışıklıkların ve sarkmanın giderilmesinde önemli bir rol oynar. Bu ameliyat sayesinde kişi arzu ettiği görünüme kavuşur.  Şakak germe operasyonu hakkında tek fiyat vermek mümkün değildir.  Uygulanacak teknikler ve bu ameliyata ek olarak yapılacak başka operasyonlar da fiyat konusunda değişiklik yaratır. Şakak germe ameliyatı hakkında bilgi almak için kliniğimizle görüşebilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?