Yüz Germe Ankara

  Yüz germe Ankara tıptaki adıyla ritidektomi yaşlanmayla birlikte deforme olan yüzün yeniden canlandırılması amacıyla yapılan estetik operasyondur. Kişinin yaşam tarzı, cilde zarar veren dış etkenler, kişinin genetik yapısı gibi durumlar cildimizin zaman içerisinde yıpranmasına ve ciltte istenmeyen durumların meydana gelmesine neden olur. Cildin yaşlanması yüzümüzün her bölgesine etki eder. Yüzün daha yaşlı ve daha yorgun görünmesine neden olur. Bu durum tabii ki istenmeyen bir durumdur. Yüzümüzden bu olumsuz etkileri silmek hiç de zor değildir. Yaşlanmanın izlerinden kurtulmak ve cilde daha parlak bir kazanım kazandırmak için yüz germe operasyonu gerçekleştirilir. Yapılan işlem sonrasında alın, kaşlar yüz çevresi toparlanır. Böylece yüzde gençleşme ve hatlarda sıkılaşma görülür. Ameliyatsız yüz germe operasyonu isteyen hastalar için “fransız askı yöntemi” uygulanabilir. Yazımızın devamında yüz germe operasyonu ile ilgili merak edilenleri bulabilirsiniz. Yüz germe operasyonu için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Yüz Germe Ankara Operasyonunda Hangi İşlemler Yapılır?

  Yüz germe operasyonu ile yüzün değişik bölgelerindeki sarkmalar ve istenemeyen durumlar giderilir. Böylece kişi istemiş olduğu görünüme kavuşmuş olur ve bu durum kişinin aynayla barışık bir yaşam sürmesine de yardımcı olur. Yüz germe operasyonu ile müdahale edilen durumları şöyle sıralayabiliriz:

  • Alın, yanak, yüz ve çene bölgesinde meydana gelen sarkmalar düzeltilir.
  • Cildin esnek bir görünüm kazanması sağlanır
  • Yüz, boyun ve yanaktaki fazla yağ dokularına müdahale edilir.
  • İhtiyaç duyulduğu takdirde hastanın göz kapakları ve elmacık kemiklerine de estetik bir görüntü kazandırılır.
  • Gerçekleştirilen bu durumlar sonrasında yüzün istenen görünüm kazanması sağlanır.

  Ankara Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Yüz germe operasyonu steril ortamda genel anestezi ile uzman plastik cerrah tarafından yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyat kulak önünde başlayarak kulak arkasına doğru uzanan bir kesi ile yapılır. Bu kesiden yüz derisi kaldırılarak gereken işlem yapılır varsa deri fazlalığı alınır. Yüz gölgesinde gerçekleştirilen bir ameliyat olduğu için genellikle genel anestezi kullanılır.

  Yüz Germe Operasyonu Sonucunda Yüz Nasıl Görünür?

  Gerçekleştirilen ameliyat sonrasında çene, yanak ve şakak bölgesinde bulunan deri fazlalıkları alınır. Bunun sonrasında yüz daha estetik bir görünüm kazanır. Bununla birlikte göz çevresindeki istenmeyen durumlar da giderilmiş olur. Böylece yüz daha gergin; bakışlar da daha canlı olacaktır.

  Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Yüz germe operasyonu gerçekleştirilen işlemlere göre 4-7 saat arası sürmektedir. Gerçekleştirilen operasyon mini yüz germe ise daha kısa sürebilir. Mini yüz germe operasyonunda kesi sadece kulak önünden gerçekleştirilir. Çene bölgesinde deri bolluğu fazla olmadığı taktirde tercih edilen bir operasyondur.

  Yüz Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Ameliyatın ardından hastanın birkaç gün hastanede kalması önerilir.
  • Enfeksiyon riskine karşı yüz 2-3 gün sargıda kalabilir.
  • Birkaç hafta yüzde şişlik olması normaldir. Şişlikler indikten sonra gerçekleştirilen estetik net bir şekilde görülür.
  • En az 2 hafta yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır.
  • Cildi güneşten korumak gerekir ve yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanılması önerilir.
  • Yaklaşık 2 hafta sonra hasta iş hayatına geri dönebilir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Ankara Nasıl Gerçekleştirilir?

  Gelişen teknoloji ile birlikte cerrahi kesiler olmadan da parlak ve daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür. Fransız ip askı yöntemi ile dokular toparlanıp istenilen sonuçlar elde edilebilir.

  Fransız İp Askı Yöntemi Nedir?

  Ameliyatsız yüz germe isteyen hastalar için dinamik askı olarak da bilinen Fransız askı yöntemi uygulanır. Bu uygulama ile saç içerisinden müdahale yapılır. Kullanılan ipler sarkan dokuların kaldırılmasını sağlar. Bu operasyon cilt altındaki kolajen üretimine destek sağlar ve cilde hacim artışı konusunda yardımcı olur.

  Fransız İp Askı Yönteminin Kişiye Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Cerrahi bir operasyon olmadığı için hasta gün içinde sosyal yaşamına geri dönebilir.
  • Konforlu ve acısız bir operasyondur.
  • Operasyon esnasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve sızı hissedilmez.
  • Kullanılan ipler silikon ve polyester gibi malzemelerden üretilmiştir. Bu durum esnek ve dayanıklı bir yapı sağlar.

  Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

  Yüz germe ameliyatı yapılmış olsa da dokular yıl içinde yaşlanmaya devam eder. Bu nedenle kırışıklığı ve yaşlanmayı tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir. Gerçekleştirilen ameliyat yüzdeki yaşlanmayı ciddi bir şekilde geciktirmeye yardımcı olur. Yüz germe operasyonu kişinin cilt yapısına ve çevre şartlarına bağlı olarak 8 ile 10 yıl devam eder. Fransız ip askı yöntemi de 2 ile 3 yıl etki gösterir. Bu süre hastanın cildinin esnekliğine göre değişebilir. Daha uzun süreli etki isteyen hastalarımız, yüz gerdirme etkisi sona erdiğinde operasyonu tekrar gerçekleştirebilir.

  Ankara Yüz Germe Fiyatları 2023

  Yüz germe işlemi uzun süre etki gösteren bir operasyondur. Bu yüzden doktorun uzmanlığı önemlidir. Gerçekleştirilen operasyon sonrasında hastanın yüzünde gözle görülür şekilde değişim olduğunu söylemek gerekir. Hasta daha canlı, daha parlak bir cilde kavuşur. Yüz germe operasyonunun fiyatları değerlendirilirken yapılan işlemler göz önünde bulundurulur. Bu doğrultuda bir fiyat listesi belirlenir. Ankara yüz germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir, Op.Dr.Hatice Gözde Muratoğlu’ndan rancdevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?