Liposuction Ankara

  Liposuction Ankara, bölgesel incelmede en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Kısa bir süre içinde kişinin yıllarca kurtulamadığı yağlar alınır. Cerrahi bir işlem olan liposuction bölgesel incelmede etkili sonuçlar verir. Liposuction özellikle yağların biriktiği bölgelere uygulanır. Bunlar arasında bel, karın, bacak gibi bölgeler vardır. Liposuction Ankara kilo vermekten ziyade istenilen vücut hatlarına sahip olmak ve daha sıkı bir görünüme kavuşmak için yapılır. Kalıcı etkiler gösteren liposuction ameliyatından sonra kişinin sağlıklı beslenme ile sağlıklı yaşam tarzını benimsemesi önerilir. Yazımızın devamında liposuction hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Liposuction ameliyatı için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Liposuction Nedir?

  Liposusction Ankara halk arasında “Yağ aldırma” olarak bilinen liposuction vücuttaki fazla yağın alınmasıdır. Kişinin genetik yapısı veya yaşam tarzına bağlı olarak istenmeyen yağlar oluşabilir. Oluşan yağlanma kişiye dış görüntüsü hakkında rahatsızlık verebilir. Gerçekleştirilen liposuction işlemi sayesinde yağlar alınır ve ideal vücut ölçüleri elde edilir. Kolay ve çabuk gerçekleştirilen bir cerrahi operasyondur. Gerekli duyulduğu taktirde alınan yağlar vücudun farklı bölgelerinde dolgu olarak kullanılabilir. Bundan dolayı liposuction farklı estetik operasyonlar ile birlikte yapılabilir.

  Liposuction Ankara Kimlere Yapılır?

  Bölgesel yağlanma günümüzde pek çok kişiye sorun yaratan bir durumudur. Yapılan diyetlere, sporlara rağmen kişinin veremediği kilolar estetik açıdan sorunlar yaratabilir. Bu durum kişinin kıyafet seçiminde sıkıntı yaratabileceği gibi özgüven eksikliği de oluşturabilir. Ancak gerçekleştirilen liposuction ameliyatı ile birlikte kişinin bölgesel yağlanması ortadan kalkar ve kişi fit bir görünüme sahip olur.

  Liposuction ameliyatı;

  • 18 yaşını geçmiş olan kadın ve erkeklere
  • Bölgesel incelme ve sıkılaşma isteyenlere
  • Esnek bir cilt yapısına sahip olanlara uygulanabilir.

  Bununla birlikte hastanın ameliyata engel olacak bir rahatsızlığının olmaması da gerekir. Bundan dolayı ameliyattan önce hastanın gerekli muayenesi yapılır. Eğer ciddi bir sorun görülmezse hastaya liposuction işlemi yapılır.

  Liposuction Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem Midir?

  Liposuction operasyonu, ince kanül iğneler aracılığıyla gerçekleştirilir. Operasyon esnasında iğne kullanılması hastalarda endişe yaratmaktadır. Ameliyat gerçekleştirilirken ağrı hissi olmaz. İşlem genel anestezi altında yapılır.

  Liposuction Ankara Hangi Bölgelere Yapılır?

  Liposuction, vücudun birçok bölgesine uygulanabilecek bir operasyondur. Gerçekleştirilen ameliyatın ardından sonuçları hemen görmek mümkündür. Bu operasyon genellikle bel, karın ve basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapılan bir ameliyattır. Liposuction uygulanan diğer vücut bölgelerini şöyle sıralamak mümkündür:

  • Kalça ve basen bölgesi ile popo geçişleri
  • Dizlerin iç kısmı
  • Bel, karın ve sırt bölgesi
  • Erkeklerde göğüs bölgesi
  • Kol bölgesi ve koltuk altı
  • Gıdı bölgesi ve yanak kısmı gibi pek çok bölgeye uygulanır.

  Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınır?

  Liposuction, direkt olarak kilo verme yöntemi olarak düşünülmemelidir. Bu uygulama sonrasında alınan yağ miktarı oranında incelme ve sıkılaşma olduğu görülür. Liposuctionda alınan yağ miktarı kişiden kişiye değişebilir. Hafif yağlanması olan hastalarda 2 ile 3 litre arasında yağ alınması yeterlidir. Yoğun yağlanma sorunu olan hastalarda ise 5 litreye kadar yağ alınabilir.

  Liposuction Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmaz?

  Liposuction ameliyatı fiziksel olarak gelişimini sağlamış ve ciddi sağlık sorunu olmayan hastalar için gayet güvenilir bir operasyondur. Ancak hastanın kronik bir rahatsızlığı varsa operasyon öncesinde gerekli muayenelerin yapılması gerekir. Hamile olan veya yeni doğum yapmış kişilerde bu operasyonun yapılması önerilmez.

  Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Liposuction, steril ve güvenilir ortamda yapılması gereken bir operasyondur. İşlem sırasında hasta herhangi ağrı ve acı hissetmez. Uygulama sonrasında ameliyat gerçekleştirilen bölgede morluk ve şişlik görülmesi gayet normaldir. Bu operasyonda uygulamanın gerçekleştirileceği bölgeye küçük bir kesi yapılır. Kesiden özel bir sıvı verilir. Verilen bu sıvı yağ hücrelerini ayrıştırır ve ayrışan yağlar ince kanüller yardımı ile çekilir.

  Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

  Bu operasyonun ardından hastanın dinlenmeye ve kendisini toparlamaya ihtiyacı vardır. Ameliyatın ardından hastanın 1 gün hastanede kalması önerilir. Hastanın vücut yapısına, alınan yağ miktarına göre 3 veya 4 hafta içinde iyileşme tamamen gerçekleşmiş olur.

  Liposuction Ankara Kalıcı Mıdır?

  Liposuction ameliyatı kalıcıdır. Fakat yeniden alınan kilolar bölgesel yağlanmanın tekrar başlamasına neden olabilir. Bundan dolayı liposuction ameliyatı sonrasında sağlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekir. Özellikle sporla da desteklenirse sıkı ve fit bir vücuda kavuşmak mümkündür.

  Ankara Liposuction Fiyatları 2023

  Günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri de liposuctiondır. Bölgesel yağlardan kurtulmaya yardımcı olurken kişiye fit bir görüntü de katar. Liposuction ameliyatında tek bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Ameliyatın yapılacağı bölge ve bununla birlikte ameliyat esnasında uygulanacak teknikler de fiyat belirleme konusunda etkili olacaktır. Liposuction hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’dan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?