Mikrocerrahi ile Serbest Doku Aktarımı Ankara

  Mikrocerrahi ile serbest doku aktarımı Ankara, kanser ya da diğer büyük kitlelerinin alımı sonrası uygulanabilen bir ameliyattır. Aynı zamanda kaza sonucu oluşan açık yaraları kapatabilmek için de uygulanabilir. Genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Bu yöntem ile sağlam bölgeden alınan dokular hasarlı bölgeyi onarmakta kullanılabilir. Ameliyat mikroskobu ve mikrocerrahi seti ile uygulanan bir ameliyattır. Bu sayede uygulanan kesi aza indirgenebildiği gibi daha hassas ve ayrıntılı bir uygulama yapılıp sinir hasarı en aza indirilebilir. Mikrocerrahi ile serbest doku aktarımı Ankara hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir ya da kliniğimizi arayıp Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Mikrocerrahi ile Serbest Doku Aktarımı Nasıl Uygulanır?

  Genel anestezi yöntemi ile yapılan bir ameliyattır. Uygulama yapılırken ameliyat mikroskobu ve mikrocerrahi seti gerekmektedir. Hasta, uygulama yapılacak bölgeye uygun pozisyonda yatırılabilir. Yara olan bölgeye, uzak bir bölgedeki uygun bir doku parçası aktarımı yapılır. Yeni doku parçasının damarları, yara bölgesindeki damarlara mikrocerrahi yöntem ile birleştirilerek kan akışı sağlanır.

  Meme Onarımı

  Meme kanseri nedeniyle meme dokusu alınmış kişilere uygulanabilir. Meme bölgesine aktarım, karın yağ dokusunun alınıp memeye aktarılmasıyla gerçekleştirilebilir. Bu yöntem uygulanırken eş zamanlı olarak karındaki yağların alınması nedeniyle karın germe işlemi de gerçekleşebilir. Eğer karın yağları yetersizse yağ dokusu, kalça bölgesinden de alınıp meme bölgesine aktarılabilmektedir.

  Alt Uzuv Onarımı

  Trafik kazası ya da ateşli silah yaralanmaları sonucu vücudun alt uzuvları yani baldır, bacak bölgelerinde ağır hasarlar oluşabilmektedir. Bu ağır hasarlar damarları ve kemikleri açık bırakacak seviyede olabilir. Bu açıklık büyükse yarayı kapatmak için doku aktarımı uygulaması yapmak gerekebilir. Bu uygulama yapılmadığı taktirde hastanın durumu uzuv kaybı ile sonuçlanabilir. Bazı durumlarda kişinin bacağında kemik eksiği de bulunabilir. Bu durumun çözümü ise kişinin sağlam bacağından alınan serbest kemik aktarımı ile eksik olan bölgenin tamamlanıp bacak kemiği devamlılığı sağlanması olabilir.

  Alt Çene Onarımı

  Ağız içi kanseri oluşumu sonrasında kanserli hücre çene kemiği bölgesine sıçrayabilir. Bu gibi durumlarda çene kemiği çıkarılabilir. Kemiğin çıkarıldığı bölgeye farklı bir bölgeden alınıp aktarılan kemik dokusu ile kemik devamlılığı sağlanabilir. Aynı şekilde çene kemiğinde oluşan bazı kistler de çıkarılabilir. Bu durum da kemik dokusu aktarımı ile düzeltilebilir. Bu aktarımlarda en çok aktarım sağlanılabilen bölge bacaktaki kamış kemiğidir.

  Üst Uzuv Onarımı

  Mikrocerrahi yöntemi ile tümör alınması sonrasında oluşan doku kayıpları ya da yaralanmalar tedavi edilebilir. Bununla birlikte kopan parçanın yerine takılma uygulaması da yapılabilmektedir. Eğer kişin vücudundan kopan parça geri takılmaya uygun ise vücuda takılabilir. Eksilen bölge yine kendisi ile onarılacağı için vücudun kabul etmesi bakımından üst düzey bir uygulama olabilir. Bu uygulama en çok el ve parmak için uygulanmaktadır. Ama vücuttan kopmuş olan kulak, saçlı deri, yüz gibi kısımlar da mikrocerrahi ile geri takılabilir.

  Ankara Mikrocerrahi ile Serbest Doku Aktarımı Fiyatları 2023

  Trafik kazası sonucu oluşan açık yaralar mikrocerrahi ile serbest doku aktarımı yöntemi ile kişinin vücudunun başka bir bölgesinden alınan dokular yardımı ile tedavi edilebilir. Aynı şekilde ağız içi kanseri ya da meme kanseri gibi kanserli dokunun alınması ile boş kalan bölge mikrocerrahi yöntemi uygulanarak kapatılabilir. Bu uygulama hasarlı bölgeye sağlam bölgeden doku aktarılarak uygulanabilir. Kopan bir uzuv mikrocerrahi yöntem ile yerine dikilebilir. Mikrocerrahi ile serbest doku aktarımı Ankara fiyatları uygulanacak bölgeye ve alınacak dokuya göre değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde kişinin kopan bir uzvu da serbest doku aktarımı yöntemi ile tedavi edilebilir. Fiyatlar da tedavi gibi kişiye özeldir ve değişiklik gösterebilir. Mikrocerrahi ile serbest doku aktarımı hakkında bilgi almak için kliniğimiz arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?