Uyluk Germe Ameliyatı Ankara

  Uyluk bölgesi, bacağın üst kısmında bulunan ve farklı sebeplerden dolayı yağ birikmesinin olabileceği bölgelerden biridir. Bu sebepler arasında kişinin aşırı kilo alıp vermesi, yaşın ilerlemesi ve cilt yapısının incelmesi sayılabilir. Sarkmaların meydana gelmesi hem kilolu bir görünüm oluşturur hem de rahatsız edici durumlara sebebiyet verebilir. Bu ameliyat ile uyluk bölgesinde istenen incelme sağlanmış olur. Fazlalık oluşturan deri alınır ve böylece sarkmış deri daha gergin hale getirilir. Ameliyatın ardından hasta istemiş olduğu ideal görüntüye sahip olur. Uyluk germe ameliyatı Ankara için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

  Uyluk germe operasyonu fazla yağlardan kurtulmak ve fit bir görüntüye sahip olmak için gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bacağın üst bölgesinde yer alan uyluk bölgesi, fazla yağların birikmesi sonucu sarkmanın en çok görüldüğü yerlerden biridir. Yaşlanmayla birlikte bu bölgedeki deri daha da incelerek elastik özelliğini kaybeder. Bununla birlikte aşırı kilo alıp verme gibi durumlarda da uyluk bölgesinde yağlanma meydana gelir. Bu operasyon sayesinde aşırı yağ dokusu ile birlikte fazlalık oluşturan deri alınır. Böylece kişi daha ince ve fit bir bacak görüntüsüne sahip olur.

  Uyluk Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

  Uyluk bölgesinde oluşan aşırı yağlar ve deri sarkmaları estetik açıdan olumsuz durumlar oluşturabilir. Estetik açının yanında fiziksel açıdan da kişiye zarar verebilir. Uyluk bölgesinde sürekli sürtünmenin meydana gelmesi bölgenin tahriş olmasına neden olur ve bu da kişiyi rahatsız eder. Uyluk germe ameliyatı bu sorunlardan kurtulmak isteyen hastalara uygulanabilir.

  • Uyluk germe operasyonu ideal kilo aralığında olan kişilere uygulanabilir.
  • Eğer hastanın büyük oranda kilo verme durumu varsa uyluk germe ameliyatının verilen kiloların ardından yapılması önerilir.
  • Eğer yalnızca yağlanma nedeniyle uyluk germe operasyonu yapılacaksa öncelikle hastanın liposuction operasyonunu yaptırması önerilir. Uyluk germe operasyonu deri sarkmalarıyla birlikte yağlanmanın görüldüğü hastalarda uygulanır.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Uyluk germe ameliyatı hastane ortamında açık cerrahi operasyonla gerçekleştirilir.

  • Genellikle genel anestezi yöntemi tercih edilir.
  • Anestezi altında yapıldığı için hasta operasyon esnasında ağrı ve acı hissetmez.
  • Kasık bölgesinden bir kesi uygulanır ve bu kesi uyluğun iç kısmından diz hizasına kadar uzanır.
  • Eğer uyluğun dış bölgesindeki konturlar düzeltilecekse kasıktan kalça arkasına doğru bir kesi yapılır. Bu kesilerle dokular sıkılaştırılır ve daha sıkı hale getirilir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Uyluk germe ameliyatı, uygulanacak tekniklere ve kişiden kişiye değişiklik gösterse de operasyon 3 veya 4 saat civarında sürer.

  Uyluk Germe Ameliyatının Ardından Hasta Ne Zaman Günlük Yaşama Döner?

  Uyluk germe ameliyatının ardından hasta en kısa sürede yürütülür. Ameliyatın ardından hasta yaklaşık 4 ile 5 gün arasında günlük yaşama dönebilir. İyileşme sürecini hızlandırmak için alkol, sigara tüketilmemeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir.

  Uyluk Germe Ameliyatının Ardından Korse Kullanımına Gerek Var Mı?

  Uyluk ameliyatının ardından hastanın korse kullanması istenir. Kullanılan korse, dokuların toparlanmasını sağlar ve sağlıklı bir şekilde iyileşmeye yardımcı olur. 4 hafta gibi bir zaman diliminde korse kullanımına dikkat etmek gerekir. Bu süreçte ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmak gerekir.

  Uyluk Germe Ameliyatının Sonuçları Kalıcı Mıdır?

  Uyluk germe operasyonun etkilerini hemen görmek mümkündür. Ameliyatın ardından şişlik ve morluk olması gayet normaldir ama bu durum geçicidir. Birkaç haftanın ardından iyileşmenin görülmesi ile birlikte sıkılaşma daha da belli olur. Bu sonuçlar oldukça uzun ömürlüdür. Kişi beslenmesine dikkat edip kilosunu koruduğu takdirde uyluk bölgesinde tekrar sarkma ve bozulma olmaz.

  Ankara Uyluk Germe Fiyatı Ne Kadar?

  Uyluk germe, daha sıkı ve çekici bir görüntüye sahip olmak isteyen hastalar için ideal bir işlemdir. Uyluk bölgesinde meydana gelen sarkmalar ve deri fazlalığı gibi durumlar kişinin olduğundan kilolu görünmesine neden olur. Bu da kıyafet seçiminde bazı zorluklar çıkarabileceği gibi bununla birlikte kişide özgüven eksikliği de meydana getirmektedir. Uyluk germe ameliyatı sayesinde kişi gerek sağlık gerek estetik açıdan yaşadığı sorunlardan kurtulur. Uyluk germe ameliyatı hakkında tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Uygulanacak teknik fiyatın belirlenmesinde etkili olacaktır. Uyluk germe hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?