Gençlik Aşısı Ankara

  Yaş aldıkça vücudumuzda çeşitli değişiklikler olabilir. Bu değişiklikler sadece yaşlanmaya bağlı değil güneş ışınlarının zararlı etkileri, uyuşturucu kullanımı, sigara ve alkol kullanımına bağlı olarak vücutta çeşitli deformasyonlara sebep olabilir. Bu durumu yaşayan kişiler oluşan görüntüden rahatsız olabildiği gibi bu durum hastaların psikolojilerini de olumsuz etkileyebilir. Bu noktada gençlik aşısı Ankara kişiyi kurtarır niteliktedir.

  Kısacık bir zaman diliminde enjeksiyon yöntemiyle uygulanan gençlik aşısı uygulandıktan 1 gün sonra etkisini göstermeye başlar. Uygulama yapılan kişi gençlik aşısı sayesinde daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşur. Yazımızın geri kalanında gençlik aşısı ile ilgili bilinmesi gerekenleri paylaştık. Gençlik aşısı Ankara hakkında daha detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir, Op. Dr.  Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

  18 yaşını geçmiş, aktif ciddi bir hastalığı olmayan kişilere uygulanabilir. Ayrıca gebe ve emziren kişilere gençlik aşısı önerilmemektedir.

  Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Gençlik aşısı cildinde yaşlanma belirtisi olan kişilere uygulanabilir. Uygulama süresi kişinin yaşına göre değişiklik gösterebilir. Hyalüronik asit adlı maddenin yaşlanma belirtisi gösteren bölgeye uygulanması ile gerçekleştirilir.

  Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

  Gençlik aşısı uygulaması kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kişinin yaşı ve uygulanacak bölge bu konuda doktor tarafından göz önünde bulundurularak hasta için uygun doz ve uygulama aralığı seçilebilir. Genellikle bu uygulama aralığı 10-15 gün aralığındadır. Bu aralıklarla 2-3 seanslık bir uygulama yeterli olabilir.

  Gençlik aşısı enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Hastaların acı hissetmemesi için uygulama öncesinde işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülebilir. Anestezik krem sürüldükten sonra hyalüronik asitin enjekte edilmesiyle uygulama tamamlanır. Gençlik aşısı sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık, kabartı ya da morluklar meydana gelebilir. Ancak bu durum kalıcı olmayıp kısa sürede geçebilmektedir. Gençlik aşısı etkisini uygulandıktan 1 gün sonra göstermeye başlar ve yaklaşık 5 gün sonra ciltteki parlaklık gözle görülür bir belirginliğe ulaşabilir.

  Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  Göz çevresi, alın çevresi, boyun, kaş ortası, alın, el üzeri, dekolte bölgesine uygulanabilir.

  Gençlik Aşısı Hangi Sıklıkla Uygulanabilir?

  Gençlik aşısı uygulaması kişinin yaşına göre değişiklik gösterebilir. Uygulamanın 2. gününden itibaren ciltte canlılık ve parlaklık görülür. Genellikle yılda 2 kez yapılması önerilir. Bu da 6 ayda bir uygulama yapılmasına tekabül eder. Bu sayede uygulamanın kalıcılığı daha fazla olur.

  Gençlik Aşısı Etki Süresi Ne Kadardır?

  Aşının etkinlik süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebildiği gibi gençlik aşısının 3-6 ayda bir yenilenmesi önerilir.

  30-35 yaş aralığındaki hastalarda cilt deformasyonunun az olması nedeniyle 15 gün aralıklarla yapılacak 2 uygulama yeterli olabilir. 35 yaşından büyük hastalarda ise ilk 2 seanstan sonra hyalüronik asidin kalıcılığını arttırıp kırışıklıkları azaltma amacıyla IAL Sistem ACP uygulamasından faydalanılabilir.

  Gençlik Aşısı Faydaları

  Kısa sürede gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Uygulama sırasında ağrı hissi olmaz. Kısa sürede yapılan bir uygulama ile uzun vadeli bir gençleşme sağlanabilir. Güneş ışınlarının etkisiyle oluşan ya da sigara, alkol kullanımına bağlı etkenlerden meydana gelen ciltteki deformasyonlar gençlik aşısı ile giderilebilir. Üstelik hafif kızarıklık, morarma dışında hiçbir yan etki görülmez. Oluşan bu yan etki de kısa sürede geçecektir.

  Gençlik Aşısı ve Dolgu Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir?

  Hyalüronik asit estetik uygulamalarında kullanılan bir maddedir. Özellikle de dolgu amaçlı uygulamalarda kullanılabilir. Gençlik aşısında da dolgu uygulamasında da hyalüronik asit kullanılabilir. Ancak dolguda, dolgunun ömrünü uzatabilmek için çapraz bağ bulunur. Gençlik aşısında ise çapraz bağ bulunmaz. Saf haldedir. Saf halde olduğu için tek bir yerde kitle halinde bulunmaktansa dermiste yayılabilir. Bu sayede cildin canlanmasını sağlayıp daha genç ve sağlıklı bir görünüme ulaşılması sağlanabilir.

  Gençlik Aşısı Yan Etkileri

  Gençlik aşısının bilinen bir yan etkisi yoktur. Aşı uygulandıktan sonra işlem yapılan bölgede kızarıklık, kabartı, morarma oluşabilir ve kısa sürede bu etkiler geçebilir.

  Ankara Gençlik Aşısı 2023 Fiyatları

  Gençlik aşısı bölgesel olarak uygulanabilen bir uygulamadır. Bu uygulamayı yaptırabilmek için 18 yaşını geçmiş olmak, herhangi ciddi bir sağlık problemi bulunmaması ve gebe olmamak veya emzirmemek gerekmektedir. Bu durumu sağlayan kişiler gençlik aşısı ile daha genç ve canlı bir görünüme kavuşabilir. Uygulama süresi kısa olduğu gibi bir saatlik öğle arasında uygulanıp normal hayata dönülebilir. Gençlik aşısı uygulama sıklığı kişiye özel olabilir. Bazı durumlarda senede 3 kez uygulanırken bazı durumlarda senede 2 kez uygulanıp deforme olmuş deri tedavi edilebilir. Siz de gençlik aşısı olmak ya da gençlik aşısı Ankara hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız kliniğimizi arayıp Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?