Karın Germe Ankara

  Karın germe Ankara, karın bölgesinde bulunan fazla yağların alınması ve sarkmanın ortadan kaldırılması için uygulanan bir operasyondur. Kadınlarda daha sık görülen bir durum olsa da erkeklerde de sık kilo alıp verme sonrasında karın bölgesinde sarkma meydana gelir. Kadınlarda ise daha çok gebelik sonrasında ortaya çıkan bir problemdir. Karnın olduğundan dışarıda görünmesine neden olan bu sarkmalar ve çatlaklar estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturur.

  Karın bölgesinde meydana gelen bu sarkmalar sağlık açıdan bir sorun meydana getirmese de estetik açıdan kişiyi rahatsız edebilir. Kişinin kıyafet seçiminde sorunlar yaratabileceği gibi kişiye özgüven açısından da sıkıntı yaratabilir. Karın germe ameliyatı Ankara karın kaslarında zayıflama meydana gelen hastalarda da oldukça etkilidir. Karın germe ameliyatı hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Hatice  Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirisiniz.

  Karın Germe Nedir?

  Karın germe operasyonu yani abdominoplasti karın bölgesindeki fazlalıkların tek seferde çıkarılması ve böylece karnın daha çekici hale getirilmesini sağlayan estetik operasyondur. Karın germe operasyonu özellikle gebelik sonrasında oluşan karın bölgesindeki sarkmalar için ideal bir işlemdir. Bununla birlikte diyet sonrasında ciddi miktarda kilo veren kişilerin de bu operasyona ihtiyacı olabilir. Karın bölgesinde sarkmanın yanında yağ fazlalığı da olabilir. Bu operasyon ile hem deri fazlalığı alınır hem de yağ fazlalığı alınır. Yapılan işlemin ardından bölgedeki dokuların asılması sonrası dokular tekrar şekillendirilir ve çatlak görünümü de ortadan kaldırılır.

  Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

  Karın germe ameliyatı gerek kadınlar gerek erkekler tarafından uygulanabilen bir operasyondur. Bu operasyonun amacı kişinin kilo vermesi veya zayıflaması değildir. Ameliyat, yağlanmaya bağlı oluşan deri sarkmalarının ortadan kaldırılması için yapılır. Bundan dolayı bu operasyon ideal kilosunda olan ve bu kiloyu koruyabilen hastalara yapılır. Operasyonun ardından fazlalık olan deri ortadan kalkacağı için daha fit ve estetik bir görüntü elde edilir.

  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe operasyonu genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Bu nedenle hasta işlem sırasında ağrı veya acı hissetmez. Ameliyatın ardından şişlik veya morarma gibi durumların görülmesi gayet normaldir.  Doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanılan ilaçlar ile birlikte iyileşme süreci hızlanacaktır.

  Karın germe ameliyatında farklı teknikler kullanılabilir. Eğer yağlanma durumu fazlaysa yağlar liposuction ile alınır. Ardından karın kasları toparlanır ve sıkılaştırılır. Fazla deri alınır ve karın derisi gerilerek dikilir. Gerekli görüldüğü takdirde göbek deliğinin konumu da değiştirilebilir.

  Mini Karın Germe Operasyonu

  Eğer deri sarkma miktarı fazla değilse mini karın germe ameliyatı uygulanabilir. Bu operasyonda göbek deliğinin altında kalan fazla deri alınır. Bundan dolayı bu operasyonun sonrasında iyileşme süreci daha kısadır. Hasta 3 veya 4 gün içinde günlük yaşama geri dönebilir. Bu operasyonun yapılabilmesi için hastanın muayene sonrası bu ameliyata uygun bulunması gerekir.

  Karın Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

  Karın germe ameliyatında her hasta için süre farklı olabilir. Çünkü operasyon esnasında bölgedeki deri fazlalığı, yağ alınıp alınmayacağı, karın bölgesinin yapısı ve uygulanacak dikiş tekniği gibi durumlar sürede belirleyici olacaktır. Bununla birlikte ameliyat, 3 ile 5 saat arasında bir zaman diliminde gerçekleşir. Mini karın germe ameliyatı ise 1 ile1,5 saat arasında tamamlanır.

  Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Hamile Kalınabilir Mi?

  Karın germe ameliyatının gebeliğe engel bir durumu yoktur. Ancak bu dönemde yoğun kilo alımı karın bölgesinde yağlanma ve sarkmanın meydana gelmesine neden olur.

  Karın Germe Ankara Ameliyatı Sonrası

  • Karın germe operasyonu sonrasında iyileşme süreci kişinin vücut yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir.
  • Ameliyatın ardından hastanın 1 veya 2 gün hastanede kalması önerilir.
  • Ameliyatın ardından ilk 3 gün şişliklerin yoğun olması gayet normaldir.
  • Ameliyatın ardından kişi hemen yürümeye başlayabilir.
  • Hasta 2 veya 3 gün sonra banyo yapabilir.
  • Öksürmek, hapşırmak gibi eylemler kasları zorlayacağı için dikişlere zarar verebilir. Bundan dolayı kasları zorlayacak eylemelerden olabildiği kadar uzak durmak gerekir.
  • Kişi 7 ile 10 gün içinde sosyal yaşama geri dönebilir.
  • Hasta ameliyattan sonra 2 ay kadar korse kullanır.

  Ankara Karın Germe Fiyatları 2023

  Karın germe Ankara estetiğinde her hastaya uygulanan teknik ve kesi büyüklüğü farklıdır. Bazı hastalarda tam karın germe ameliyatı yapılırken bazı hastalarda mini karın germe ameliyatı yeterli olmaktadır. Bu nedenle tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Fiyat listesi uygulanacak tekniğe göre belirlenecektir. Karın germe ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?