Burun Estetiği Ankara

  Burun estetiği Ankara, tıp dilindeki adıyla rinoplasti burnun halihazırdaki görünümünü, işlevini tedavi etmek ve yeni bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan ameliyattır. Burun, yüzümüzün ortasında bulunur ve yüzümüzün 3’te 1’ini oluşturur. Günümüzde farklı sebeplerle gerçekleştirilen bir işlemdir. Kişinin yaşamış olduğu sağlık problemlerinin giderilmesinde uygulanacağı gibi burnun estetik bir görüntü kazanması için de yapılan cerrahi operasyondur. Ankara burun estetiği, solunum güçlüklerinin giderilmesi, nefes almanın kolaylaştırılması, yaralanma sonrası yaşanan sorunların ortadan kaldırılması ve kemerli yapının düzeltilmesi gibi nedenlerle gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında Ankara burun estetiği fiyatları 2023 hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Burun estetiği için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Burun Estetiği Hangi Durumda Yapılır?

  Sağlık dolayısıyla yapılan burun operasyonları doktorun burun yapısını inceledikten sonra vereceği karar doğrultusunda yapılır. Burun boşluğunun dar olmasından kaynaklanan nefes alma zorluklarında burun ameliyatı gerçekleştirilir. Bunun yanında gerçekleştirilen burun operasyonlarının en büyük nedeni estetik bir görünüm kazandırmaktır. Burun estetiğinin yapılmasından sonra düzeltilebilen durumlar şunlardır:

  • Burnun kemerli yapısı düzeltilir
  • Burnun uç kısmına yeniden şekil kazandırılır
  • Geniş olan burun deliklerinin daraltılması sağlanır.
  • Burun boyutunda değişiklik yapılır.
  • Nefes alma problemleri giderilir.

  Burun Estetiği Ankara Riskli Midir?

  Burun estetiği, uzman bir cerrah tarafından steril bir ortamda yapıldığı taktirde gayet güvenli bir işlemdir. Ancak her operasyonda olduğu gibi burun estetiğinde de bazı riskler vardır. Bunlar arasında şu durumlar görülebilir:

  • Nefes almada zorluk çekme
  • Burunda kanama

  Görülen bu durumlar kısa süre içerisinde normale dönmektedir.

  Burun Estetiği Öncesinde Burnun Şeklini Görmek Mümkün Mü?

  İlerleyen teknolojiyle birlikte gerçekleştirilen cerrahi operasyonlarda daha doğal sonuçlar almak mümkündür. Bu durum burun estetiği için de geçerlidir. Teknoloji, ameliyat öncesinde burnun alacağı yeni görünümü görmeyi sağlamaktadır. Hastanın fotoğrafını bilgisayara aktarıp üzerinde gerekli düzenlemeleri yapmak mümkündür. Böylece hasta operasyon öncesinde burnunun alacağı yeni görünümü görebilir ve korkmadan rahat bir şekilde ameliyatını olabilir.

  Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var mı?

  Kesin bir yaş sınırı olmamakla birlikte kemik ve kıkırdak dokularının gelişimi tamamlandıktan sonra yapılması önerilir. Bu dokuların gelişimini tamamlaması kişiden kişiye değişiklik gösterir. Erkeklerde 18; kadınlarda ise 17 yaşında gerçekleştirilebilir. Kaza veya farklı sağlık problemleri olduğunda daha erken yaşlarda da burun estetiği yapılır.

  Burun Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Ameliyat öncesinde hastanın ameliyata uygunluğu değerlendirilir. Kan sulandırıcı ilaçların ameliyata bir hafta kala kesilmesi gerekir. Kanamayı arttırabilecek bitki çayları tüketimi bırakılmalıdır. İyileşme sürecinde olumsuz etkisi olduğu için sigara kullanımının sonlandırılması önerilir.

  Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

  Burun estetiğinde açık ve kapalı olmak üzere 2 teknik uygulanır.

  Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kapalı burun estetiği daha kısa sürede iyileşen bir ameliyat olmasına rağmen her hastaya uygulanabilen bir ameliyat değildir. Burun ucuna kesi yapılmadan gerçekleştirilen bu ameliyat dar bir görüş açısı sağladığından her burun ameliyatında bu teknik kullanılamaz.

  Açık Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

  Açık burun estetiği daha geniş bir görüş açısı sağlar. Burun deliklerinin alt kısmından küçük bir kesi gerçekleştirilir. Bu yolla burun açılır ve operasyon gerçekleştirilir. Kemik ve kıkırdaklarla ilgili bir operasyon yapılacaksa açık burun estetiği yöntemi tercih edilir.

  Burun ameliyatı hastanın uyutulmasından sonra gerçekleştirilen bir ameliyattır. Hasta, ameliyat sırasında herhangi acı veya ağrı hissetmez. Ameliyat sonrasında doktor kontrolünde verilen ağrı kesiciler ile hastanın ağrı hissi azaltılır. Burun estetiği yaklaşık 2-3 saat içinde gerçekleştirilir.

  Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?

  Ameliyatsız burun ameliyatı, estetik amaçla gerçekleştirilen operasyonlarda kullanılır. Burun şeklinin uygun olması durumunda burun dolgusu da gerçekleştirilebilir. Ancak burun dolgusu hasta için kalıcı sonuçlar vermeyebilir. Bundan dolayı kalıcı sonuçlar bekleyen hastalar için ameliyat gerekmektedir. Ancak hastanın tercihine göre önce burun dolgusu gerçekleştirilip istenilen sonucu vermediği takdirde cerrahi operasyon yapılması zorlaşır.

  Burun Estetiği Sonrasında Ağrı ve Morluk Görülür mü?

  Gerçekleştirilen burun estetiği göz çevresini etkileyebilir. Özelikle ameliyattan sonra göz altlarında, dudak ve burun bölgesinde morluk ve şişlik görülebilir. İlk etapta bu durum 1-2 gün boyunca artarak devam eder.

  Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Ameliyat sonrasında morlukların iyileşmesi ve ağrıların geçmesi bir hafta sürebilir. Bu süreçte yüze uygulanan soğuk jel, kompres şişliğin ve morluğun bir hafta sonunda yavaş yavaş yok olmasına yardımcı olur. Ameliyattan sonraki birkaç gün burunda kanama görülmesi gayet normal bir durumdur. Bu durum yine kısa süre sonra sonlanacaktır.

  Burun estetiği sonrasında yaklaşık birkaç hafta bazı durumlardan kaçınmak gerekir. Bu durumlar şöyle sıralanabilir:

  • Yüzmekten kaçınmak gerekir.
  • Kıyafetleri baş üzerinden hızlıca çekmekten kaçınmak gerekir.
  • Yorucu aktivitelerden kaçınmak gerekir.
  • Burnu şiddetli bir şekilde sıkmaktan kaçınmak gerekir.
  • Dokularda çökme yaratabileceği için gözlük takmaktan kaçınmak gerekir.
  • Maskeyi buruna baskı olmayacak şekilde takmak gerekir.

  Burun Estetiği Ankara Hakkında Yanlış Bilinenler

  Burun estetiği hakkında yanlış bilinen pek çok şey vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Burna metrelerce tampon yerleştirilmesi
  • Morluğun ve ağrının aylarca geçmemesi
  • Estetikli burnun düşmesi
  • Burun estetiği için belli bir mevsimin olduğu

  Ankara Burun Estetiği Fiyatları 2023

  Burun estetiği ameliyatı gerek sağlık gerek estetik amaç ile gerçekleştirilsin kişinin kendini daha mutlu hissetmesini sağlayan bir operasyondur. Nefes darlığı gibi sağlık için gerçekleştirilen ameliyatlar sonrasında kişinin uyku kalitesinin arttığı görülür. Burun yüzün tam ortasında yer alan ve görüntümüzü büyük ölçüde etkileyen bir organdır. Estetik amacıyla gerçekleştirilen operasyonlar da kişinin yüzüne daha güzel bir görünüm katmaktadır.Burun estetiği fiyatları gerçekleştirilen cerrahi operasyonlara göre farklılık gösterir. Yapılan tüm işlemler fiyatın değişmesine etkide bulunur. Bundan dolayı burun estiği fiyatları kişiden kişiye göre değişir. Ankara burun estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçebilir ve Op.Dr.Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alarak fiyat konusunda bilgi sahibi olabilirisiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?