Kalça Estetiği Ankara (BBL)

  Brezilya kalçası estetiği olarak da bilinen Brezilian butt lift; karın, sırt ve bel bölgesinden alınan yağların kalça bölgesine enjekte edilme operasyonudur. Bu operasyon ince bel yapısıyla birlikte dolgun kalça yapısına sahip olmak isteyen kişiler için uygulanan bir işlemdir. Brezilya kalça estetiği Ankara, vücutta meydana gelen yağlanma nedeniyle kadınsı hatları kaybeden bununla birlikte daha dolgun kalça hatlarına sahip olmak isteyen kişilere uygulanır. Brezilya kalça estetiğinin gerçekleştirilmesi için hastanın yeterli miktarda yağ kütlesine sahip olması gerekir. Alınan yağlar kalça dokuları tarafından tutulur. Uzmanlık isteyen bir operasyon olan Brezilya kalçası operasyonu hastaya istediği görünüme sahip olmada yardımcı olur. Yazımızın devamında Brezilya kalça estetiği hakkına merak edilenleri bulabilirsiniz. Brezilya kalça estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve istediğiniz kalça ölçülerine sahip olmak için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Brezilya Kalça Estetiği Nedir?

  Kalçalar, uzun yıllardır kadınlığı sembolize eden bölgelerden biridir. Bundan dolayı çekici ve güzel bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar; daha dolgun, yuvarlak ve şekilli kalçalara sahip olmak ister. Bununla birlikte pürüzsüz görünen ve selülitlerden arınmış kalçalar estetik açıdan önemlidir. Brezilya poposu estetiği, ideal kiloya sahip olmasına rağmen kalçaları düz olan, kalçalarını belirginleştirmek isteyen veya küçük kalçalarından memnun olmayan kadınlar tarafından tercih edilen estetik bir operasyondur.

  Kalça Estetiği Kimlere Yapılıyor?

  Bir kişinin kalçasının şekli büyük oranda genetik yapısı ile alakalı bir durumdur. İskelet yapısı ile birlikte vücudun yağ depolama oranı alt vücudun görünümünde büyük oranda etkilidir. Uygulanan diyet ve egzersiz kasların sıkılaşmasında yardımcı olur. Fakat birçok kişi düz kalçalarından memnun olmamaktadır. Bundan dolayı gerçekleştirilecek olan Brezilya poposu estetiği ile kalçayı ve bununla birlikte bel, uyluk gibi bölgeleri yeniden şekillendirmek mümkündür.  Bu operasyonun gerçekleştirilmesi için hastanın gelişim çağını tamamlamış olması tercih edilir. Bundan dolayı 18 yaşını tamamlamış ve ciddi bir sağlık sorunu olmayan, kalça harici bölgelerinde yeterli yağlanma olan kişilere Brezilya poposu estetiği yapılır.

  Brezilya Kalça Estetiği Faydaları Nelerdir?

  • Vücudun alt kısmındaki kıvrımları geliştirir.
  • Karın bölgesindeki yağları azaltır, vücuda şekil kazandırır ve kalçalara dolgunluk kazandırır.
  • Kıyafetlerin sorunsuz bir şekilde vücuda oturmasına yardımcı olur.
  • Düz kalçalara sahip olan hastalara estetik açıdan hoş bir görüntü kazandırır.
  • Üst ve alt vücut arasında orantılı bir görünüm elde edilmesinde yardımcı olur.

  Brezilya Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

  Brezilya poposu estetiği hatların belirgin, dolgun ve şekilli olmasını sağlayan bir operasyondur.

  Yağ Enjeksiyonu Tekniği

  Vücudunda yeterli miktarda yağ bulunan hastalar için kullanılabilecek yöntemdir.  Vaser liposuction uygulaması ile vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların hücreleri zarar görmez. Bundan dolayı alınan yağlar vücudun farklı yerlerine enjekte edilebilir.  Klasik liposuction uygulaması ile kıyaslandığında iyileşme süreci daha hızlı ilerleyen bir operasyondur. Bu operasyon ile hasta hem fazla yağlarından kurtulur hem de istediği şekilli kalçalara sahip olur. Kesi olmadığı için belirgin yara izi olmaz.

  Gerdirme Yöntemi Tekniği

  Kalçalarının büyüklüğünden memnun olan ama kalçalarının daha şekilli görünmesini isteyen kişilerin tercih ettiği operasyondur. Bu operasyon esnasında kalçada deformasyona uğramış olan dokulara müdahale edilir. Bu teknikte dışardan kesi olduğu için yara izi olabilir.

  Brezilya Kalça Estetiği Sonrası

  Gerçekleştirilen operasyonun ardından iyileşme sürecinde bazı önlemleri almak gerekir. Operasyon sonrasında oluşacak ağrılar kullanılacak olan ağrı kesiciler ile minimum düzeye indirilir. Brezilya poposu ameliyatının ardından hasta yaklaşık olarak 6 hafta boyunca doğrudan üzerine oturulmamalı ve yüzüstü yatmalıdır.

  Bu operasyonun ardından yüzüstü veya yan yatmak önerilir. Tuvalet ihtiyacı dışında tüm aktivitelerin ayakta yapılması gerekecektir. Kalça üzerine baskı oluşmasını önlemek için simit tarzında bir yastık kullanılmalıdır. Brezilya kalça estetiği sonrasında hastanın normal oturma düzeyine gelebilmesi için 8 haftalık sürecin geçmesi gerekir.  Hasta ameliyattan 1 hafta sonra ağır olmayacak şekilde günlük aktivitelere dönebilir. 2 haftaya kadar da tekrar işine başlayabilir.

  Brezilya Kalça Estetiği Kalıcı Mıdır?

  Brezilya kalça estetiği sonrası kalçaya enjekte edilen yağlar uzun süre kalıcıdır, ancak zamanla bir kısmı eriyebilir. Bu ameliyatta alınan veya verilen yağlar kalçanın görünümünü etkileyecektir. Bundan dolayı ameliyatın ardından kilo kontrolü önemli bir etkendir.

  Brezilya Kalça Estetiğinde Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır?

  Brezilya kalça estetiğinde genel anestezi yönetimi ile gerçekleştirilen bir operasyondur.

  Ankara Kalça Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

  Brezilya popo estetiği günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Genel anestezi altında yapılan bu operasyonda tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Kullanılan yöntem ve teknikler fiyatın belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Bu nedenle oluşacak fiyatın belirlenmesinde hastaların ihtiyaçları ve istekleri etkili olacaktır. Brezilya kalça estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir dolgun ve şekilli kalçalara sahip olmak için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?