Boyun Germe Ameliyatı Ankara

  İlerleyen zaman ile birlikte insan vücudunda yaşlanmanın etkileri gittikçe ortaya çıkmaya başlar. Bu etkilerin görüldüğü bölgelerden biri de boyun bölgesidir. Bu bölgede yıllar içinde oluşan sarkma ve kırışıklık gibi belirtiler kişinin yaşlı görünmesindeki en önemli nedenlerden biridir. Boyun bölgesinde oluşan bu tür sorunların ortadan kaldırılması için uygulanan operasyona boyun germe adı verilir. Boyun germe ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi beraberinde başka işlemlerle de gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında yüz germe, yüze yağ enjeksiyonu, dolgu uygulamaları gibi operasyonlar vardır. Böylece daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Yazımızın devamında boyun germe ameliyatı Ankara hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Boyun germe operasyonu için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Boyun Germe Ameliyatı Yaptıranlar

  Boyun germe operasyonu birçok faktör yüzünden tercih sebebidir.  Çevre koşulları, sık kilo alıp verme, yaşlanma ve strese bağlı pek çok sebep sonucu yüz ile boyun bölgesindeki canlı görüntü kaybolabilir.  Böylece sağlıklı görüntü kaybolur ve boyun bölgesinde sarkma, hacim kaybı gibi rahatsızlık veren bir durum ortaya çıkar. Boyun germe ameliyatı ile birlikte boyun ve çene bölgesinde daha sıkı ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Yüz bölgesinde başka bir alana müdahale edilmese bile boyun germe ameliyatıyla boyun bölgesinde sarkan dokuları gergin hale getirmek mümkün olur.

  Boyun Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

  Ameliyat öncesinde hastanın gerekli muayenesi yapılır. Bunun yanında kişinin halihazırda olan rahatsızlığı ve varsa kullandığı ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmelidir. Kan sulandırıcı ve benzeri ilaç kullanan hastaların kanama gibi sorunlar yaşamamaları açısından doktorun bilgisi dahilinde ilaçlara bir süre ara verilebilir. Genel anestezi tekniği ile geçekleştirilen her ameliyatta olduğu gibi ameliyattan en az 6 saat önce beslenme kesilmelidir.

  Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Boyun germe operasyonu farklı tekniklerle gerçekleştirilen bir operasyondur. Boynun orta hattında kırışıklık meydana gelmiş ve platisma bantları oluşmuş hastada çene altından uygulanan üç santimetrelik bir kesi uygulanır. Bu sayede ayrılmış olan platisma orta hatta birleştirilir. Hastaya yandan bakıldığında istenen görüntü elde edilmiş olur. Boyun sarkması yaşayan hastalarda farklı bir teknik kullanılır. Yukarıda bahsettiğimiz tekniğin yanında kulak memesinden arkaya doğru ince bir kesi uygulanır. Bu bölgedeki sarkmış olan deri gerdirilerek elde edilmek istenen görüntüye ulaşılır. Ameliyat esnasında hasta ağrı ve acı hissetmez. Bu işlemin yanında hastanın istekleri doğrultusunda yüz bölgesinde de estetik operasyon gerçekleştirilebilir. Böylece hasta daha genç ve canlı bir görüntüye sahip olur.

  Ameliyatsız Boyun Germe

  Vaser Liposuction Yöntemiyle Boyun Germe

  Bu yöntem gıdı gölgesinde yağlanma olan ve bu durumdan rahatsız olan hastalar için gerçekleştirilen bir operasyondur. Gıdı bölgesindeki yağlanmanın alınması ve bu bölgede sıkılaşmanın sağlanması mümkündür. Vaser liposuction operasyonu sonrasında hastada iz kalmaz.  Kişi aynı gün evine dönebilir.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

  Ameliyattan 4 ile 6 saat sonrasında hasta yemek yemeye başlayabilir. Ardından da yürütülmeye başlar. Hastadaki bandajlar yaklaşık bir hafta içinde çıkarılır. Ameliyat sonrasında hastada morluk ve şişlik görülmesi normal bir durumdur. Şişlik ve morlukların iyileşmesi kişinin cilt yapısına bağlı olsa da ortalama 1-2 hafta gibi bir sürede morluk ve şişlik azalmaya başlar. Bunun yanında doktorun önerisi ile birlikte yapılan buz uygulaması iyileşme sürecinde hastaya yardımcı olur. Ameliyat esnasında uygulanan kesi izleri kulak ön ve arkasında gizleneceği için belli olmaz. Hastanın vücut yapısına bağlı olarak 6 ile 12 ay arasında görünmeyecek kadar azalır. Ameliyatın ardından kullanılacak ilaçlar doktor tavsiyesine göre kullanılmalıdır.

  Boyun Germe Ameliyatının Sonuçları Kalıcı Mıdır?

  Gerçekleştirilen ameliyatın ardından yaşlanma süreci devam etmektedir. Ameliyat esnasında gençleşme sağlanmış olsa da yaşlanmanın önüne geçmek mümkün değildir. Ancak cilt, ameliyat öncesindeki duruma dönmez. Kullanılan teknikler, hastanın cilt yapısı gibi etkenler ameliyatın kalıcılığında etkin bir rol oynar.

  Boyun Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Boyun germe ameliyatı 3 ile 5 saat arasında sürmektedir. Ancak boyun germe ameliyatına eklenecek farklı işlemler olursa bu sürede değişiklik meydana gelir.

  Boyun Germe Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem Midir?

  Boyun germe ameliyatı neredeyse ağrısız bir operasyondur. Yüz ve boyun germe ameliyatından sonraki birkaç gün ağrı olması normaldir. Bu süreç içerisinde kullanılan ağrı kesiciler hastaya rahatlık hissi sağlar.

  Ankara Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

  Boyun germe ameliyatı her hastanın ihtiyacına göre farklı işlemler gerektirebilir. Boyunda meydana gelene sarkmanın mevcut durumu ve bu duruma uygulanacak teknik kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu durum da boyun germe ameliyatlarında tek bir fiyat vermeyi imkansız kılmaktadır. Uygulanacak teknikler fiyatın belirlenmesinde etkin rol oynar. Boyun germe operasyonu fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?