Ben Alımı Ankara

  Benler vücudumuzun her bölgesinde bulunabilir. Ancak yüz bölgesinde bulunan benler kişileri görünüm açısından rahatsız edebildiği için kişi bu benleri kötü huylu olmasa dahi aldırmak isteyebilir. Bu durumda gerekli tetkikler yapılarak kişiyi rahatsız eden ben, kötü huylu olmasa dahi alınabilir. Bazı durumlarda ise vücudun farklı bölgelerinde bulunan benler büyüyüp şekil değiştirebilir. Şekil değiştiren, rengi değişen, kaşınıp yara haline gelen benler kötü huylu ben olarak adlandırılabilir ve böyle bir sorunla karşılaşıldığında uzman bir doktora başvurmak gerekebilir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra benin durumuna göre cerrahi yöntem ya da ameliyatsız yöntemlerle ben alınabilir. Ben alımı Ankara hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimiz arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  İyi Huylu Ben Nedir?

  İyi huylu benler doğuştan beri var olan benlerdir. Hafif kahve ya da ten renginde olabildikleri gibi deriden biraz kalkık ya da deri seviyesinde olabilirler. Yani çocukluktan beri var olan ve büyüme eylemi göstermeyen benler genellikle iyi huylu benler olup bir tehlike teşkil etmezler. Bu tür benler herkeste çok sayıda bulunabilir. Eğer ben kişiyi rahatsız ediyorsa iyi huylu olsa da alınabilir.

  Kötü Huylu Ben Nedir?

  Benler bazen farklı hastalıkların habercisi olabilir. Bunlara kötü huylu ben diyoruz. Bu benlerin iyi huylu benden ayırt edici özellikleri vardır. Kısa sürede şekli bozulup aniden büyüyen benler kötü huylu olabilir. Üzerinde çatlamalar oluşup kabaran, siyahlaşan, üzerinde yaralar oluşan benlerin de kötü huylu olma ihtimali yüksektir. Aynı şekilde benin olduğu bölgede kaşıntı, kanama, yanma gibi belirtilerin olması durumunda ben kötü huylu olabilir. Bu semptomlara sahipseniz bu konuda uzman bir hekime başvurmalısınız.

  Et Beni Nedir?

  Et beni; kabarık, ten rengi veya açık kahve rengindeki benlerdir. Büyüyebilir ve uzayabilirler. Genital bölge, boyun, koltuk altı, göz kapağı gibi bölgelerde bulunabilirler.

  Ben Alımı Sonrası İz Kalır mı?

  Cerrahi ben aldırma işlemlerinde iz kalabilir. Plastik cerrah bu izi en aza indirmek için uğraş verir. İzler genellikle ince ve kısadır. Zamanla yüzde kırışıklık gibi görünebilir. Cerrahi işlemler sonrasında iz kalması kaçınılmazdır.

  Yüzden Ben Aldırma

  Yüz insan vücudundaki ilk dikkat çeken bölgelerdendir. Yüzümüzde oluşan sivilceler bile zaman zaman rahatsız edici olabilir. Yüzde bulunan benler veya et benleri kişi rahatsız edebilir. Bu yüzden kişi bundan kurtulmak isteyebilir. Bu durumda doktor ilk önce benin türünü tespit eder ve kişi için en uygun tedavi yöntemi seçilebilir.

  Burundan Ben Aldırma

  Yüz bölgesinde bulunan burun, yüze bakıldığında dikkat çeken bölgelerdendir. Burnundaki benler kişi için rahatsız edici olabilir. Burun üzerindeki yüz çizgileri her bölgede farklılık gösterebilir ve ileri yaşlarda burun üzerindeki leke zemininde cilt kanseri gelişebilir. Bu nedenle burnundaki benler bu konuda uzman olan plastik cerrahlar tarafından alınmalıdır.

  Dudaktan Ben Aldırma

  Dudaklar özel bir yapıya sahiptir. Alt dudak, üst dudak, dudak köşesi dudak içi gibi bölgelerde ben bulunabildiği gibi bu benlerin alımının bölgeye göre planlanması gerekebilir. Dudakta sonradan oluşan lekelenmeler cilt kanseri habercisi olabilir. Bu yüzden dudak çevresinde var olan ve alınması istenilen benlerin bir plastik cerrah tarafından alınması gerekmektedir.

  Ben Aldırma Yöntemleri

  Cerrahi Yöntem ile Ben Aldırma

  Alınacak olan bende risk görülmesi ve bu benin patolojiye gönderilmesi için cerrahi yöntem uygulanabilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir yöntemdir. İşlem sonrasında 1-2 gün pansuman yapılabilir. Eğer dikiş varsa dikişler 7-10 gün sonrasında alınabilir.

  Ankara Ben Aldırma 2023 Fiyatları

  Benler, iyi huylu ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılabilir. İyi huylu benlerin alınması zorunlu olmadığı gibi kişinin görünüm açısından rahatsız olması sebebiyle alınabilir. Kötü huylu benler hızlı bir şekilde büyüme gösteren, koyu renge sahip, kaşınan, yara oluşturan bir yapıya sahiptir. Alınması gerekebilir. Benin alınması gerektiği durumlarda ilk önce gerekli tetkikler uygulanarak benin iyi huylu mu kötü huylu mu olduğu tespit edilir. Sonrasında uygulanacak ben alma yöntemi seçilebilir. Bu yöntem kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Yöntemin türü ve uygulanacak bölgeye göre de ben aldırma Ankara fiyatları değişiklik gösterebilir. Ben aldırma hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimiz arayabilir, Op. Dr.Hatice  Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?