Göz Kapağı Estetiği Ankara

  Göz kapağı estetiği Ankara yani blefaroplasti; alt ve üst göz kapaklarına uygulanabilen, göz çevresindeki dokuların gerdirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur. Yaşlanma belirtilerinin en erken görüldüğü organlardan biri göz çevresidir. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklık, göz kapağında oluşan sarkma ve göz altı torbalarının oluşumu yüzün yaşlı görünmesine neden olur. Bu durum estetik açıdan rahatsızlık oluştursa da sağlık açısından da sorunlar meydana getirir. Göz kapağında meydana gelen sarkmalar görüş açısında daralmaya neden olur. Yaşanan bu durumlar estetik ve sağlık açısından sorunları beraberinde getirir. Yaşlı ve yorgun bir görüntüye neden olan bu durum kişinin gündelik yaşamını da olumsuz yönde etkileyebilir. Kişinin mutsuzluğu ve özgüvensiz bir yaşam bu durumlardan bazılarıdır. Göz kapağı estetiği Ankara ile yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bu durumlardan kurtulmak oldukça kolaydır. Gerçekleşen ameliyat sonrası hasta daha dinç ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bu, kişinin sosyal çevresinde daha mutlu ve özgüven sahibi bir birey olması konusunda yardımcı olur. Siz de göz kapağı estetiği ile istediğiniz görünüme kavuşmak istiyorsanız Op.Dr. Gözde Muratoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Ankara Nedir?

  Göz kapağı estetiği, hem alt hem üst göz kapaklarına uygulanan , bu bölgedeki doku fazlalığının alınmasını sağlayan bir estetik ameliyattır. İşlem gerçekleşirken göz kapaklarında bulunan fazla deri alınır. Öne doğru sarkmış olan deri toparlanır. Böylece hasta genç ve dinç bir görünümün kazanmış olur. Bunun yanında daha geniş bir görme açısı kazanmış olur.

  Göz Kapağı Estetiği Ankara Kaç Yaşında Yapılır?

  Göz kapağı estetiğini tercih eden hastaların birçoğu orta yaşlarda olan hastalardır.Bunun nedeni yüzde meydana gelen çöküntülerin belirgin hale gelmesi 30’lu yaşlardan itibaren başlar. Bu yaştan itibaren yaşlanmanın etkileri görülemeye başlar ve yüzde meydana gelen kırışıklar artmaya başlar.Bazı hastalarda göz kapağı normalden düşüktür. Bu durumda göz kapağında sarkmaların erken görülmesine neden olur.Oluşabilecek sorunlara erken önlem almak isteyen hastalar daha erken yaşlarda göz kapağı ameliyatı olabilir. Özellikle ilerleyen yaşlarda cinsiyet fark etmeksizin ihtiyaç duyulacak bir operasyondur.

  Göz Estetiği Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir

  • Üst göz kapağının natürel yapısının bozulması
  • Göz kapağının sarkmasından sonra görme açısının daralması
  • Alt göz kapağında meydana gelen düşüklük ve sarkma
  • Göz kapaklarındaki kırışıklığın artması ve deride oluşan fazlalıklar sonrasında yapılır.

   Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı estetiği cerrahi operasyon gerektiren bir ameliyattır.Operasyon üst ve alt göz kapağına yapılır. Operasyon sırasında işlem yapılacak olan göz kapağına ince kesi gerçekleştirilir. Operasyon gerçekleşirken hastanın acı ve ağrı hissetmemesi için lokal anestezi yapılır. Bu operasyon genel anestezi ile de yapılabilir.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Üst göz kapağı kıvrımı içinde bir kesi açılır ve yağ torbaları tekrardan yerleştirilir. Böylece doku ve kaslar sıkılaştırılır.Böyle hasta genç ve dinç bir görünüm kazanmış olur..

  Alt Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Alt kirpik çizgisinin altından bir kesi yapılır. Böylece burada bulunan fazlalıklar alır. Göz altlarının toparlanması sağlanır.

  Ameliyat sonrasında kullanılan ağrı kesiciler ile hastanın yaşayacağı ağrı hissi azaltılır.

  Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz kapağı estetiği 1,5-2 saat içinde yapılabilecek bir ameliyattır. Ameliyattan sonra aynı gün içinde eve dönmek mümkündür.

  Göz Kapağı Estetiğinden Sonra İz Kalır Mı?

  Göz kapağı estetiğinde açılan kesiler göz kapağında gizlenebilecek şekilde gerçekleştirilir. Bundan dolayı gözle görülür belirgin iz kalmaz. İyileşme sürecinde belli olan bu izler morluğun ve şişliğin geçmesinden sonra  azalır.

  Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

  • Ameliyatın ardından göz ve göz çevresinde şişlik ve morarma olması gayet normal bir durumdur.
  • Oluşan bu şişlik ve morluk ameliyattan 3 gün sonra azalmaya başlar ve bununla birlikte cilt rengi de  normale dönmeye başlar.
  • Beşinci günden itibaren dikişler alınır.
  • Hasta yaklaşık 7 ile 10 gün sonra sosyal yaşama dönebilir. Ancak göz çevresinin iyileşmesi 1 ayı bulabilir. Şişlik ve morluk azaldıkça göz kapağındaki toparlanmayı daha açık bir şekilde görmek mümkündür.
  • İyileşme sonrasında göz kapağı düşüklüğüne bağlı görme sorunları düzelir.

  Göz Kapağı Estetiği Sonuçları Kalıcı Mıdır?

  Yapılan göz kapağı estetiği sonuçları kalıcı bir sonuç verir. Ancak gerçekleşen ameliyat sonrası vücut doğal olarak yaşlanmaya devam edecektir. Bu nedenle göz kapağında sarkma meydana gelebilir. Fakat göz ve göz çevresi büyük oranda tedavi edildiği için ameliyat sonrası alınan olumlu sonuçlar uzun ömürlüdür.

  Ankara Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023

  Göz kapağı estetiği günümüzde gerek kadınlar gerek erkekler tarafından tercih edilen bir operasyondur. Kişinin daha genç görünmesini ve daha canlı bir yüz ifadesine sahip olmasını sağlar. Göz kapağında düşme ve sarkma yaşayan kişiler gerek sağlık açısından gerek estetik açıdan sorunlar yaşayabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilen göz estetiği operasyonu yeterli olacaktır. Yapılan ameliyat sonrasında hasta hem sağlığına  hem de estetik açıdan istediği görüntüye kavuşmuş olacaktır.Göz kapağı estetiği fiyatları kişinin ihtiyacına, göz ve çevresinde meydana gelen deformasyona, ameliyatta kullanılacak olan tekniklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle Ankara göz kapağı estetiği 2023 fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve göz kapağı ameliyatı olmak için kliniğimizle iletişime geçebilir; sağlıklı ve estetik bir görüntüye sahip olabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?