Meme Dikleştirme Ankara

  Memeler kadın bedenindeki önemli estetik faktörlerden biridir. Meme sarkması tıpkı meme küçüklüğü ve büyüklüğü gibi kişinin fiziksel görünümünü kötü etkileyebilmektedir. Genetik etkenler, hızlı kilo alıp verme gibi durumlar meme sarkmasına neden olabilmektedir. Zamanla meme dokusunu yerinde tutan bağların gevşemesiyle de kişi yaş aldıkça memede sarkma oluşmaktadır. Sarkmanın çaresi meme dikleştirme Ankara’dır. Meme dikleştirme ameliyatı sayesinde sarkmış göğüsler dik, estetik, dikkat çekici hale getirilebilir. Bu ameliyat meme küçültme ya da büyütme ameliyatı olan hastalara da gerekli durumlarda uygulanabilmektedir. Yazının devamında meme dikleştirme Ankara ile ilgili tüm merak edilenlere değineceğiz. Meme estetiği hakkında bilgi almak için kliniğimiz arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’na danışabilirsiniz.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Yaptıranlar

  Meme sarkması memenin içindeki bağ dokuların kaybolması sonucu oluşur. Bağ dokuların kaybolmasıyla meme yumuşar, sarkar. Meme başı çevresi ise olması gerekenden daha büyük durduğu gibi aynı zamanda aşağı doğru da sarkabilir. Meme sarkmasını oluşturan nedenler ise tüp mide ameliyatı sonrası hızlı kilo verme, gebelik sonrasında süt ile şişen memelerin süt kanallarının boşalmasıyla küçülmesi, yaşlanma gibi sebepledir. Ayrıca meme dikleştirme ameliyatı sadece meme şeklini bir miktar düzeltmek için de yapılabilmektedir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı

  Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır; bunun için genel anestezi ile yapılan ameliyatlardaki kurallar bu ameliyat için de geçerlidir. Ameliyat öncesi bütün hastalara mamografi ve meme ultrasonu çekilir. Bu sayede ameliyat sürecinin nasıl ilerleyeceği belirlenir. Şeker hastalığı olan insanların bu hastalığı ameliyat öncesinde kontrol altına alması gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaçlar ameliyattan önce kesilmelidir. Aynı zamanda meme dikleştirme ameliyatı Ankara olacak kişilerin ameliyattan en az 3 gün önce sigarayı bırakmış olmaları ve ameliyattan en az 3 hafta sonra içmeleri önerilir.

  Ameliyattan önce meme için ölçümler alınır ve memenin genel durumuna bakılır. Eğer sarkma çok fazla değilse memenin kas dokusunun altına silikon protez koyulabilir. Eğer sarkma fazlaysa fazla olan deri alınıp dikleştirme sağlanabilir. Doktor tarafından hastaya en uygun ameliyat seçilmelidir. Ameliyat süresi kullanılan tekniğe göre 2 – 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Ameliyat sonrasında hastada ödem görülebilir. Bu da göğüs şekli oturmaya başladıkça çözülür. Meme son halini yaklaşık 10 hafta gibi bir süre içinde alabilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Meme dikleştirme ameliyatı ne kadar estetik bir ameliyat olsa da kullanılan kesiler meme büyütmeye göre daha uzundur. Kesiler memenin sarkma durumuna bağlı olarak memenin ucundan meme alt çizgisine kadar uzanabilir. Bu kesikler zamanla dokuların iyileşmesiyle silikleşebilir. Bu durum kişinin bünyesine göre değişiklik gösterebilir. Ameliyat sonrasında dikiş aldırılması gerekmez, kullanılan dikişler estetik dikiş olduğu için zamanla izler ip gibi ince görünebilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Emzirme

  Meme dikleştirme ameliyatı sırasında memedeki süt bezleri korunmaya çalışılır. Bu sayede kişi normal ya da normale yakın seviyede süt verebilir. Ancak bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu yüzden hamile kalma gibi bir düşünceniz varsa bu durumu doktorunuz ile paylaşmanız sizin için faydalı olacaktır.

  Meme Küçültme ve Meme Büyütme Ameliyatı ile Meme Dikleştirme

  Hızlı kilo verme, emzirme sonrasında memenin sarkması ya da yaşlılık sonucu meme sarkabilir. Bu gibi durumlarda meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir. Bazı durumlarda memenin sadece dikleştirilmesi hastayı mutlu etmeyebilir. Daha büyük bir meme isteyebilir. Böyle durumlarda meme dikleştirme ameliyatı ve meme büyütme aynı zamanda gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde meme büyüklüğünden rahatsız olan hasta, memesini küçültmek isterse de hastanın hem memesi küçültülüp hem de meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir.

  Ameliyatsız Meme Dikleştirme Mümkün Mü?

  Günümüzde spor ile meme sarkmasının düzeltileceği konusundaki düşünceler yaygındır. Ancak meme sarkması memedeki bağların gevşemesiyle ilişkili bir durumdur. Bu durum sporla tamamen düzeltilemez. Bu yüzden meme sarkması için en uygun ve kesin çare meme dikleştirme ameliyatıdır.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Memedeki Çatlakları Ortadan Kaldırabilir Mi?

  Meme dikleştirme ameliyatı genellikle meme ucunun altından meme katlanma bölgesine doğru atılan kesiler halinde yapılmaktadır. Eğer gerekli görülürse buradan fazla olan deri alınır. Ancak meme çevresindeki çatlaklar giderilemeyebilir.

  Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2023

  Estetik ameliyatlarda tek bir ameliyat fiyatı vermek mümkün değildir. Doktorun deneyimi, ameliyatın yapılma tekniği, ameliyat sırasında kullanılan malzemeler, ameliyat sürecinde kişiye yapılan tetkikler gibi etkenler meme dikleştirme ameliyatı Ankara sonuçlarını etkileyebilmektedir. Bu bağlamda bakıldığında estetik ameliyat yapılırken yapılan bir hata hayatınızı uzun vadede etkileyecek ciddi bir sorun oluşturabilmektedir. Bu yüzden doktor ve malzeme seçimi sağlığınız için önemlidir. Meme dikleştirme ameliyatı ile ilgili fiyat bilgisi almak ve merak ettiklerinizi sormak için kliniğimiz arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?