Dolgu Uygulamaları Ankara

  Çevresel faktörler nedeniyle, yaşın ilerlemesiyle, yer çekiminin etkisiyle yüz bölgesinde derin ya da yüzeysel kırışıklıklar oluşabilmektedir. Bu bölgelerdeki kırışıklıklar dolgu uygulaması ile giderilebileceği gibi elmacık kemiği ve dudak bölgesine hacim kazandırma amacı ile de dolgu uygulanabilir. Bu sayede kişi daha estetik bir görünüme kavuşabilir. Yazımızın devamında dolgu uygulamaları Ankara ile ilgili merak edilenleri anlatacağız. Dolgu uygulaması ile ilgili merak ettiklerinizin cevabını bu yazıda bulabilirsiniz. Dolgu uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Dolgu Uygulamaları Nelerdir?

  Dolgu uygulamaları genellikle hylüronik asit ile yapılır. Hylüronik asit, doğal şeker yapısında olup vücudumuzda da doğal olarak bulunmaktadır. Bu maddenin cildin gergin tutulması, eklem kayganlığının sağlanması, hücre bölünmesi gibi görevleri vardır. Hylüronik asit kendi ağırlığının bin katı kadar su tutabilir. Bu sayede enjekte edildiği yerde şeklini 6 – 12 ay koruyabilir. Dolgu maddesi kolajen, sıvı silikon, poliglikolik asit gibi sentetik maddelerden de üretilebilir. Ancak bu maddelerden üretilen dolguların bazıları hayvan kaynaklı olduğu için hastada alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle çok tercih edilmemektedir.

  Yüz İçin Dolgu Uygulamaları

  Dolgu uygulaması ile yüzdeki pek çok bölgenin kırışıklıkları yok edilebilir. Aynı zamanda dolgu daha hacimli ve estetik bir görünüm sağlama amacı ile de kullanılabilir.

  Göz Altı İçin Işık Dolgusu

  Göz altlarında, genellikle yapısal olarak bazen de yaşlanma ile oluşan çöküklükler bulunabilir. Bu çöküklükler yorgun ve uykusuz bir görünüm verir. Dolgu uygulamaları ile göz altlarında bulunan bu çöküklükler giderilebilir. Ayrıca alt göz kapağından başlayıp yanaklara doğru genişleyen göz altı torbaları yanak üstüne yapılacak olan hyalünorik asit bazlı dolgu ile kamufle edilebilir. Bu uygulama sayesinde göz altında bulunan çökme ve torbalar giderilerek kişi daha genç ve aydınlık bir görünüme kavuşur.

  Alın Dolgusu

  Alın bölgesinde zamanla çizgiler oluşabilir. Bu çizgiler kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Alın çizgilerinin derinliğine göre farklı uygulama ve teknikler kullanılabilir. Bu uygulamalardan biri de botox uygulamasına ek olarak yapılan dolgu uygulamasıdır. Dolgu uygulamasından önce kırışıklık olan bölgeler tespit edilir ve lokal anestezik krem sürüldükten sonra çizgilerin altına ya da kırışık bölgenin içine dolgu enjekte edilir.

  Kaş Dolgusu

  Göz kapaklarının sarkık olması ya da kaşın düşük olması daha yaşlı bir görünüme sebep olabilmektedir. Böyle durumlarda hyalüronik bazlı kaş dolgusu ile düşük kaşları kaldırmak mümkündür. Bu sayede dakikalar içinde daha dinamik ve genç bir görünüm elde edilebilir.

  Yanak Dolgusu

  Yaşlandıkça kişinin yüz hatları değişebilir. Bu duruma yer çekimi de etki eder. Kişinin yüz hatlarını daha çekici kılmak ve bu deforme olmuş görüntüyü düzeltmek için yanak dolgusu yapılabilir. Bu sayede elmacık kemikleri daha belirgin bir hal alır ve kişiye daha çekici bir görünüm kazandırılabilir.

  Nazolabial Dolgu

  Nazolabial oluk, burundan aşağı doğru inen, burun ve ağız çevresi arasında kalan olukların adıdır. Kişi yaş aldıkça bu oluklar belirginleşir ve kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu bölgeye uygulanacak dolgu ile daha genç ve dinamik bir görünüm sağlanabilir.

  Dudak Dolgusu

  Doğuştan küçük olan ya da zamanla yaş etkisiyle incelip eski görüntüsünü kaybeden dudaklara uygulanabilir. Dudak dolgusu ile dudaklar daha büyük bir hacme kavuşturulabildiği gibi asimetrik olmayan dudaklar simetrik hale getirilebilir ve dudak kontür çizgisi belirginleştirilebilir.

  Çene ve Jawline Dolgusu

  Bazı insanların çenesi doğuştan geridedir. Bazı durumlarda da kişinin çenesinin yaşlandıkça geriye doğru çekilip küçüldüğü görülebilir. Böyle durumlarda bu kişilerde çene dolgusu ile çene uzatılabilir. Jawline, cene ucundan kulaklara uzanan çene kemiği hattına verilen addır. Dolgu uygulamaları ile bu hat belirginleştirilerek ameliyatsız bir şekilde kadınların daha zarif, erkeklerin ise daha maskülen bir görünüm kazanması sağlanabilir.

  Dolgu Uygulamaları Ne Kadar Sürede Yapılır?

  Dolgu uygulamasının yapılış süreci yaklaşık 15 – 45 dakikadır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre süre değişiklik gösterebilir. Kısa sürede yapılması ve ağrı hissinin az olması sebebiyle tercih edilen bir uygulamadır. Üstelik hasta, bu uygulama sonrasında kısa sürede normal hayatına geri dönebilir.

  Dolgu Uygulamaları Ne Kadar Süre Kullanılabilir, Yenilemek Gerekir mi?

  Dolgu uygulamasının kalıcılığı uygulanacak bölgeye, dolgu sırasında kullanılan malzemeye, hastanın yaşam tarzına göre değişiklik gösterebilir. Dolgu uygulamasının kullanım süresi genellikle 9 – 18 ay arası değişiklik göstermektedir. Etki süresi geçtiğinde yenilenebilir. Hyalüronik asit içeren dolgular istenmeyen durumlarda eritilebilir.

  Dolgu Uygulamaları Sonrası Şişlik Olur mu?

  Dolgu işlemi sonrası ödem ve şişlik oluşabilir. Dolgu uygulamasından sonra kişilerin 1 gün istirahat etmeleri önerilir. Saç boyama, kaş aldırma gibi uygulamaların dolgu işleminden en az 1 hafta sonra yapılması önerilir. Uygulama sonrasında yüz üstü yatmamaya dikkat edilmelidir. Güneş kremi ya da kozmetik ürün kullanımları doktor kontrolünde gerçekleştirilip alkol kullanmamaya da özen gösterilmelidir.

  Botoks ile Dolgu Uygulaması Beraber Yapılabilir mi?

  Botoks ile dolgu uygulaması beraber gerçekleştirilebilir. Kalın çizgilerin giderilmesinde iki yöntemin bir arada kullanılması daha etkili olabilir.

  Ankara Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2023

  Dolgu uygulaması yüzde dudak, çene, yanak, kaş, göz kapağı, alın bölgesi gibi pek çok bölgeye uygulanabilir. Dolgu uygulaması sayesinde kişi çok kısa sürede ve acı hissi en aza indirgenmiş şekilde istemediği izlerden kurtulabilir, daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşabilir. Ankara dolgu uygulaması fiyatları 2023 kullanılan maddeye ve uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Yapılan her dolgu uygulaması kişiye özel olduğu için dolgu uygulaması fiyatları da değişiklik gösterebilir. Dolgu uygulaması hakkında fiyat bilgisi almak için kliniğimizi arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?