Kol Germe Ankara

  Kol bölgesinde meydana gelen sarkma, genetik olabileceği gibi ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkabilen bir durumdur. Yaşlanmanın ardından vücuttaki deri incelmeye baslar ve deri elastik yapısını kaybetmeye başlar. Bununla birlikte deride sarkma meydana gelir. Kol germe ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Gerekli olduğunda liposuction ile birlikte uygulanabilir. Böylece kol bölgesi birçok yönden toparlanır ve fit bir görünüm elde edilir. Kol bölgesinde sarkma olmasının nedenlerinden biri de olması gerekenden çok kilo alıp verilmesidir. Gerçekleştirilen kol germe operasyonu ile yaşanan sorunlar ortadan kaldırılır. Yazımızın devamında kol germe operasyonu hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Kol germe operasyonu için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Kol Germe Ankara Nedir?

  Kol germe yani brakioplasti kollarda meydana gelen sarkmaların toparlanması ve vücut ile orantılı hale getirilebilmesi için yapılan bir ameliyattır. Cilt yıllar içinde elastik yapısını kaybeder. Bunun ardından ciltte sarkmaların görülmesi olağan bir durumdur. Sarkmaların meydana geldiği bölgelerden biri de kol bölgesidir. Bununla birlikte yoğun bir şekilde kilo alıp verme durumda karın, bacak gibi bölgelerde de sarkmalar meydana gelir.

  Kol Sarkması Egzersiz ile Geçer Mi?

  Kol bölgesinde sarkma yaşayan hastaların merak ettiği konulardan biri de spor ile bu sorunun ortadan kaldırılıp kaldırılamayacağı sorusudur. Spor, kollarda sarkmanın olmadığı durumlarda kasları güçlendirerek sarkmalara karşı önlem alınmasını sağlar. Fakat kollarda sarkma yaşayan hastalarımız için spor ile bu sorunu aşmak pek mümkün değildir. Özellikle aşırı kilo alıp verildiği durumlarda deri sarkmalarının olması gayet doğaldır. Bu gibi durumlarda spor ile değil kol germe ameliyatı ile fazla olan deri alınır ve kol bölgesi fit hale getirilir.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı kollarda meydana gelen deformasyonu gidermek için yapılan bir operasyondur. Kollarda bulunan fazla yağın ve derinin alınması ile gerçekleştirilir. Bu işlem genel anestezi ile yapılır. Kol altından başlayarak kolun iç kısmına doğru kesi uygulanır. Bu kesiden fazla olan yağ dokusu alınır. Gerekli görüldüğü takdirde liposuction da uygulanabilir. Gerçekleştirilen ameliyat sonrasında kol bölgesi daha gergin ve fit hale gelmiş olur.

  Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Kol germe ameliyatında uygulanacak tekniklere bağlı olarak işlem süresinde değişiklik görülmesi olağandır. Ancak her kol için ortalama süre 1 ile 1,5 saat arasında değişebilir.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

  Ameliyatın ardından birkaç gün hastanede kalmak gerekebilir. İlk 5 ile 7 gün arasında kolları yukarıda tutarak dinlenmek gerekir. Bu nedenle hastanın günlük hayatına dönüşü 1 haftayı bulur. Hastanın yorucu aktivitelerden uzak durması gerekir. Spor faaliyetlerinde bulunması 1 ay gibi bir zamanı bulabilir. Ameliyatın ardından tamamen iyileşme görülene kadar kol ve omuzlara aşırı yük bindirecek hareket ve sporlardan uzak durmak gerekir.

  Kol Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

  Kol germe ameliyatı kalıcı etkiler ortaya koyar. Ancak kişide ilerleyen dönemlerde aşırı kilo alıp verme durumu görülürse kol bölgesinde sarkmalar tekrar meydana gelebilir.  Hastanın ameliyat sonrasında ideal kilosunu koruması ve spor yapmaya özen göstermesi kol germe operasyonunun etkilerini uzun süre kalıcı kılacaktır.

  Kol Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

  Kol germe ameliyatı için net bir yaştan bahsetmek mümkün değildir. Ancak kol germe ameliyatı genel olarak orta yaş ve üzeri hastalar tarafından tercih edilen bir cerrahi operasyondur. Bunun nedeni dokularda oluşan deformelerin ve sarkmanın bu yaşlardan itibaren görülmeye başlamasıdır.

  Ankara Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

  Kol germe ameliyatı, günümüzde birçok kişinin arzuladığı kol görünümüne sahip olmada büyük katkılar sağlar. Kol bölgesinde meydana gelen sarkmalar özellikle yaz aylarında kişi için estetik açıdan sorunlar yaratabilir. Kişi gerçekleştirilen ameliyatın ardından yaşamış olduğu sorunlardan kurtularak estetik açıdan sağlıklı görünüme kavuşur. Kol germe ameliyatında her hastanın ihtiyacı ve hastaya uygulanacak anestezi türü farklıdır. Kimi hasta genel anestezi altında ameliyat olurken kimi hastaya da lokal anestezi uygulanır. Uygulanacak tekniklerde farklılıkların olması bu ameliyat için tek bir fiyat belirlenmesine engel olur. Kol germe ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve kol germe ameliyatı için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?