Labioplasti Ankara

  Genital bölgeye uygulanan estetik işlemler günümüzde pek çok kadın tarafından tercih ediliyor. Labioplasti Ankara en sık uygulanan genital operasyondur. Genital bölgedeki küçük dudaklara uygulanan estetik operasyona labioplasti denir. Küçük dudaklarda oluşan sarkıklar, şekil bozukluğu ve küçük dudakların büyük olması gibi durumlar en sık rastlanan sorunlar arasında yer alır. Küçük dudaklar sarkık olduğunda veya ideal ölçüden büyük olduğu durumlarda vajina bölgesi dar kıyafetlerden belli olabilir. Bu durumda büyük bir sorun yaratır. Küçük dudaklarda meydana gelen sarkma kişinin cinsel yaşamına da etki eder. Kadın, vücudunda bir problem hissettiğinde partnerinden çekinebilir ve cinsel birleşme sırasında orgazm olmayabilir. Kişinin gerek cinsel yaşamında gerek gündelik yaşamda sorunlarla karşılaşmaması için labioplasti uygulanabilir. Yazımızın devamında labioplasti hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Labioplasti için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan bilgi alabiliriniz.

  Labioplasti Ankara Nedir? 

  İç dudak ameliyatı yani labioplasti, vajina kenarlarında bulunan içi dudakların aşağı doğru sarkması, iç dudaklarda şekil bozukluğu meydana gelmesi veya iç dudakların büyük olmasından kaynaklanan estetik sorunların giderilmesi için yapılan operasyondur. Vajinada meydana gelen sarkma sonrasında labuim diye adlandırılan parça koyu bir renk alır. Bu durum vajinanın doğal görünümüne zarar verir. Yaşanan bu durumlar bazı kadınlar için rahatsız edici bir durum değildir. Fakat bazı kadınlarda bu durum kıyafet seçiminde ve cinsel yaşamda sorunlar meydana getirebilir. Uygulanan işlem ile iç dudaklarda küçültme meydana gelir ve dudaklar ideal hale getirilir. İşlem esnasında klitoris bölgesinde fazlalık bulunuyorsa bu durum da estetik operasyon esnasında düzeltilir. Böylece yaşanan sorunlar ortadan kaldırılmış olur. Kişinin gerek cinsel yaşamında gerek sosyal yaşamında meydana gelen  sorunları çözüme kavuşur.

  Labioplasti Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

  Labioplasti operasyonu farklı yöntemlerle gerçekleştirilen bir operasyondur. Hasta için hangi tekniğin uygun olacağı yapılacak olan muayene sonrasında belirlenecektir. Uygulanacak yöntem hastanın yaşı, hastanın mevcut dokusu ve hastanın taleplerine göre değişebilir. Labioplasti operasyonunda en sık uygulanan teknikleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Barbie doll vajinası
  • 2 plasti
  • Hibrid vajina
  • Labioplasti ve klitoral hudoplasti teknikleri uygulanabilir.

  Bu teknikler içinde en çok tercih edilen teknik ise barbie vajina yöntemidir. Bu yöntemde iç dudaklar mümkün olduğunca kısaltılır. İç dudakların çok küçültülmesi ile klitoris üstünde bulunan doku ortaya çıkacağı için hastalara aynı seans esnasında klitorisin üzerindeki fazla dokunun alındığı klitoral hudoplasti operasyonunun yapılması gerekir. Bununla birlikte bazı hastalarda iç dudakların kısaltılma durumu fazla yapılmaz ve hasta doğal bir görünüm ister. Böyle durumda ise “hibrid vajina” dediğimiz iç dudaklarda daha az kısaltma yapıldığı bir uygulama yapılır. Böylece daha doğal bir görünüm elde edilir.

  Labioplasti Ameliyatı Bakirelere Yapılır mı?

  Bu operasyon bakirelerde de uygulanabilir. Hymen olarak bilinen kızlık zarı, vajinanın girişinde genellikle halka şeklindedir. Labioplasti operasyonu ile birlikte normalden büyük olan sarkmış halde bulunan dudaklar küçültülür. Bu operasyonun kızlık zarına herhangi bir zararı yoktur.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası

  Labioplasti ameliyatı sonrası ciddi bir ağrı, sızı olmaz. Ameliyat bölgesine özel bir bakım gerekmez. Önemli olan cinsel bölgeyi temiz ve kuru bir şekilde tutmaktır. Operasyonun ardından kişinin kendine olan özgüveni artar. Bu durum kişiye cinsel anlamda da mutluluk sağlar.

  • Ameliyat sonrasında bir miktar kanama görülmesi gayet normal bir durumdur.
  • Ameliyatın ardından operasyon bölgesinde şişlik ve kızarıklık olması gayet doğal bir durumdur. Buz uygulaması şişliğin azalmasında hastaya yardım eder.
  • Operasyon esnasında kullanılan dikişler incedir ve genellikle 1-2 hafta içinde kendiliğinden kaybolur.
  • Aksi bir durum görülmediği takdirde hastanın iyileşme süresi 4-6 hafta arasındadır.
  • İşlem sonrasında genital bölgeyi zorlayacak ve bu bölgeye baskı yapacak sporlardan uzak durmak gerekir.
  • Enfeksiyon riskine karşı 4-6 hafta arasında havuza, hamama girilmemeli; ayakta duş alınmalıdır.
  • Tam iyileşme sağlanana kadar yaklaşık 1 ay cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.
  • İyileşme süreci bitene kadar epilasyon ve ağdadan uzak durulmalıdır.

  Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı pek çok kadın için korkulan bir operasyondur. Fakat bu operasyon korkulanın aksine kolay bir ameliyattır. İyileşme süresi hızlı olan bu operasyon sonrasında iz kalma gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle hastaların bu operasyondan korkmaması gerekir ve ameliyat sonrasında yaşanacak rahatlık düşünülmelidir.

  • Labioplasti ameliyatı yaklaşık olarak 3045 akika içinde tamamlanır. Ameliyatın ardından pansuman veya dikiş alma gibi işlemlerin yapılamasına gerek yoktur.
  • Bu operasyon genellikle lokal anestezi altında yapılır ama hastanın isteği doğrultusunda genel anestezi altında da yapılabilir.
  • Operasyonun ardından hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur. Hasta aynı gün evine dönebilir ve 24 saat sonrasında duş alabilir. Ancak enfeksiyon riskine karşı ayakta duş alması önerilir.
  • Hasta enfeksiyon riskine karşı kişisel temizliğine dikkat etmelidir.
  • Hasta 3-4 hafta cinsel ilişkiden uzak durmalıdır. Dikişler tamamen yok olduğunda kişi cinsel yaşamına geri dönebilir.
  • Operasyonun ardından hastanın genital bölgesinde his kaybı meydana gelmez.

  Ankara Labioplasti Fiyatları Ne Kadar?

  Labioplasti ameliyatı öncesinde hasta jinekolojik muayeneden geçer. Hastanın ameliyatına engel olacak bir durum yoksa anestezi yöntemine karar verilir. Labioplasti operasyonunda tek bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Ameliyat esnasında uygulanacak teknikler fiyatın belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Labioplasti ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve yaşamış olduğunuz sorunların çözümü için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?