Çene Ucu Estetiği Ankara

  Çene, yüz güzelliğinde oldukça belirleyici olan ve kişinin yüz ifadesini belirleyen bir unsurdur. Çenenin normal kabul edilen boyutlardan farklı olması, burun ve dudak bölgesi ile orantısız bir görüntü oluşturması estetik kaygılara sebep olabilir. Çenenin normalden kısa olması da estetik açıdan hoş olmayan görüntüye sebep olmaktadır. Çene ucu estetiği Ankara ile oluşan estetik kaygıları ortadan kaldırmak mümkündür. Gerçekleşen ameliyat sonrasında kişinin fotoğraflarda kendinin beğenmemesi, çene yapısı nedeniyle rahat gülümseyememe, yüz yapısını beğenmeme gibi durumlar ortadan kaldırılır. Ardından kişi istediği estetik görüntüye kavuşmuş olur. Yazımızın devamında çene ucu operasyonu ile ilgili merak edilenleri bulabilir ve çene ucu estetiği için Op. Dr Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Çene Ucu Estetiği Nedir?

  Çene ucu estetiği, çene bölgesinde bulunan kusurların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen estetik ameliyattır. Gerçekleştirilen ameliyat sonrasında normal boyutların dışında kabul edilen yani büyük olan çene yapısı küçültülebilir; küçük olan çene yapısı ideal boyutlara getirilebilir. Bu ameliyatın amacı hastanın yüzüne uygun çene boyutunu oluşturmaktır. Bundan dolayı ideal çene yapısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Doktor ile hastanın gerçekleştirdiği görüşmenin ardından ideal çene yapısına karar verilir.

  Çene Ucu Estetiği Ankara Kimlere Yapılır?

  Çene ucu estetiği çene yapısından memnun olmayan kişilere yapılır. Çene yapısının normalden büyük ya da küçük olduğu durumlarda gerçekleştirilir. Çene ucu estetiğinin sebepleri arasında şunları görmek mümkündür:

  • Çenenin önde ya da arkada olması
  • Çenenin normalden küçük olması
  • Çene ucunun küçük olması
  • Çene ucunun yüz hatlarına göre sivri boyutta olması gibi sebeplerle ameliyat gerçekleştirilebilir.

  Çene Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

  Çene ucu estetiği çene ucunu büyütmek veya çene ucunu küçültmek için gerçekleştirilir.

  Çene Büyütme Operasyonu

  Çene büyütme operasyonu ile normalden küçük olan çenenin daha büyük bir hale getirilmesi sağlanır. Çene ucu estetikleri büyük oranda bunun için yapılır. Bu operasyon için hazır jel içeren dolgular tercih edilir. Bu operasyon hızlı sonuç veren ve ameliyata gerek duyulmadan yapılan bir yöntemdir. Eğer jel dolgular yetersiz kalırsa çene ucunu daha dolgun hale getirmek için özel sentetik maddeler kullanılır. Ağız içinden veya çene altından gerçekleştirilen kesi ile implantlar kemiklerin üzerine yerleştirilir.

  Çene Küçültme Operasyonu

  Çenenin yüz ölçülerine göre daha geniş ve büyük olması yüz çehresinin kaba görünmesine neden olur. Görülen bu kusurlar çene küçültme ameliyatı sonrasında giderilir. İşlem sırasında çene kemiklerine törpü uygulanır. Bunun sonucunda çene küçültülür. Böylece istenen ideal çene boyutuna ulaşılır.

  Çene Ucu Dolgusu Neden Yapılır?

  Çene ucu dolgusu, çenede bulunan hacim eksiliğini gidermek ve çeneye dolgun bir görünüm kazandırmak için uygulanan bir işlemdir. Dolgu sayesinde çene bölgesi ideal şekline kavuşur. Hastanın çene bölgesinde keskin hatlara sahip olması sağlanır. Böylece çene ucu istenen ölçülere getirilmiş olur.

  Çene Ucu Dolgusunun Avantajları Nedir?

  Bu işlem cerrahi yöntemlere göre daha ağrısız ve acısız şekilde yapılan bir operasyondur. Özellikle çene ucunda çukur görünüm şikayeti olan hastalar için kısa sürede çözüm üreten bir yöntemdir.  Hyaluronik asit katkılı dolgu malzemesi ile gerçekleştirilen bir operasyondur.

  Çene Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Çene ucu dolgusu enjeksiyon yöntemi aracılığıyla yapılan bir işlemdir. Bu işlem küçük iğneler vasıtasıyla yapılır. Bundan dolayı yoğun ağrı ve acı hissedilmez. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer ve hasta gün içinde evine dönebilir.

  Çene Ucu Törpüleme Nedir?

  Çene ucu törpüleme işlemi çenenin yüze göre büyük ve önde olduğu durumlarda kullanılan bir tekniktir. Bu işlemde çene kemikleri kesilir ve bunun ardından çenenin istenilen şekli alması sağlanır. Çene ucu törpüleme işleminde yüz şekli, dudak ve burun yapısı gibi durumlar önemlidir. Bundan dolayı uygulanacak yöntem kişiden kişiye farklılık gösterecektir.

  Çene Ucu Estetiği Sonrasında Dikiş Ne Zaman Alınır? Sargı Ne Zaman Çıkarılır?

  Yapılan ameliyatın ardından şişliği en aza indirmek için bölge sarılır. Sargılar 5 ile 7 gün içinde çıkarılır. Ağız içi kesi yapıldıysa genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır.

  Çene Ucu Estetiğinden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Gerçekleştirilen operasyonun ardından çenenin almış olduğu şekli korumak önemlidir. Bu yüzden ameliyatın ardından çeneyi darbelere karşı korumak, bununla birlikte ağır kaldırmamak, yorucu fiziksel aktivitelerden uzak durmak hastanın kısa sürede sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle 1 ay sonra tamamen iyileşme gerçekleşir ve çenede meydana gelen şişliğin inmesi ile yapılan estetik ameliyat daha net bir şekilde görülür. Ameliyat sonrasında bir miktar şişlik olması gayet normaldir. Bu durum cerrahi operasyonlarda görülen normal bir olaydır. Oluşan şişlik kısa sürede geçecektir.

  Yapılan ameliyatın ardından kişi aynı gün taburcu edilir. Bir hafta sonra hasta sosyal hayatına geri dönebilir; rahatça yemek yiyebilir.

  Ankara Çene Ucu Estetiği Fiyatları 2023

  Çene ucu operasyonu kişinin yaşamış olduğu estetik kaygıların ortadan kaldırılmasını ve istenen çene yapısına sahip olmayı sağlar. Ameliyatın ardından kişi daha özgüvenli bir hale gelir. Çene ucu estetiği fiyatları uygulanan tekniklerin farklılığına göre değişiklik gösterir. Bu konuda bilgi almak ve çene ucu estetiği olmak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?