Meme Küçültme Ankara

  Meme küçültme Ankara; göğüsler kadın vücudunda estetik görünüme katkı sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Göğüslerin vücuda göre büyük olması kişiyi günlük hayatta zorlanabileceği bir noktaya getirebilir. Büyük göğüsler, genetik olduğu gibi hızlı kilo alıp verme kaynaklı ya da gebelik sonrasında oluşabilmektedir. Meme büyüklüğü sırt ağrıları, pişikler, sütyen ve kıyafet bulma sorunlarına neden olduğu gibi kişinin rahat uyumasını da engelleyebilir. Aynı zamanda kişi bu durumdan psikolojik olarak da etkilenebilmektedir. Günümüzde estetik operasyonlar oldukça gelişme göstermiştir. Vücuda göre büyük olan meme, doktorlar tarafından gerekli tetkikler yapıldıktan sonra hastanın ameliyata uygun görülmesiyle en uygun ameliyat şekli seçilerek küçültülebilir. Bu sayede kişi daha estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte günlük hayatta yaşadığı zorluklardan kurtulabilmektedir. Siz de bu tür sorunlarla karşı karşıyaysanız meme küçültme Ankara için kliniğimizi arayabilir, Op.Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’na başvurabilirsiniz.

  Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Yaptıranlar

  Meme küçültme Ankara ameliyatı genellikle 18 yaşını doldurmuş, vücut gelişimini tamamlamış kişilere yapılır. Ameliyatın yapılabilmesi için kişinin ciddi bir sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir. Sonuç olarak meme küçültme ameliyatı meme boyutundan rahatsız olan, meme boyutu yüzünden günlük hayatta problemler yaşayıp ağrı çeken ve bu durumu değiştirmeyi isteyen ve ciddi bir sağlık problemi bulunmayan herkes için uygundur.

  Büyük Memenin Neden Olduğu Sorunlar Nelerdir?

  Büyük meme vücutta çeşitli deformasyonların oluşmasına neden olabilir. Meme büyüklüğünden kaynaklanan omuzlarda öne eğilme, sırt ve boyun ağrıları görülebilmektedir. Ayrıca meme altlarında kaşıntı ve kızarıklık, sütyen kopçasının omuzlarda iz bırakıp ağrı yapması da meme büyüklüğünün olumsuz sonuçlarındandır. Giysi seçimlerini de etkilediği gibi bu durum kişinin psikolojik açıdan kötü etkilenmesine de yol açabilmektedir.

  Meme Küçültme Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

  Ameliyat sonrası süreçte memede his kaybı yaşanabilir. Bu durum daha çok sigara içen hastalarda görülmektedir. Bu yüzden hastaların ameliyat öncesinde sigarayı bırakması ve en az 3 hafta boyunca içmemesi önerilmektedir. Nadir görülen yan etkilerden biri de kanamadır. Bu durum ameliyat sırasında ya da sonrasında gerçekleşebilir. Belirli düzeydeki kanama normaldir. Bu sorunla karşılaşıldığında kanama takibe alınır. Normalden fazla kanama tespit edilirse başka bir operasyonla boşaltma işlemi gerçekleştirilebilir. Bir diğer yan etki uzun vadede gerçekleşen meme sertleşmesidir. Bu komplikasyonlar ancak 100 hastanın 1-2’sinde görülebilir.

  Meme Küçültme Ankara Nasıl Yapılır?

  Operasyon öncesinde çekilen mamografi ve meme ultrasonu sayesinde kişide bulunan kistler tespit edilir ve ameliyat sırasında çıkartılır. Ameliyat öncesi süreçte sigaranın en az ameliyattan 3 gün önce bırakılması ve ameliyat sonrasında da en az 3 hafta boyunca içilmemesi gerekmektedir. Genel anestezi ile yapılan bir ameliyat olduğu için ameliyattan belli bir süre önce yeme içmenin kesilmesi gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaçların ameliyat öncesi süreçte bırakılması ve hasta eğer şeker hastasıysa bu hastalığın kontrol altına alınması önemlidir. Ameliyat günü geldiğinde hastanın memesine çizimler yapılır. Ameliyat saati kullanılacak tekniğe bağlı olarak değişebilmektedir. Ameliyattan sonra ise hastaların bir gün gözetim altında tutulması önerilmektedir.

  Erkekler Meme Küçültme Ameliyatı Olabilir Mi?

  Tıpkı kadınlar gibi meme boyutu normalden büyük olan erkekler de meme küçültme ameliyatı olabilir. Erkeklerde, kadın meme dokusu gelişimine jinekomasti denmektedir. Ergenlik dönemine kadar herkeste bulunan jinekomasti meme büyüklüğünden şikayet eden erkeklerde ilerleyen yaşlarda gerilemesini durdurmayıp kalıcı hale gelebilir ve kişinin memesinin normalden büyük, kadın meme dokusuna yakın hale gelmesine neden olabilir. Hastalıklar, yeme alışkanlıkları, kullanılan ilaçlar da erkeklerde normalden büyük memenin görülmesine sebep olabilmektedir. Ameliyat liposuction yöntemi ile memedeki fazla yağların alınması ile yapılır. Kadınlarda olduğu gibi eğer deri fazlası varsa bu fazlalık da ameliyat sırasında çıkartılabilir. Bu sayede estetik ve hoş bir görünüm sağlanmış olur.

  Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Yara İzi Kalır Mı?

  Meme küçültme ameliyatı estetik görünüm sağlamak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Ameliyat sırasında kullanılan teknikler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kullanılan teknikler de iz durumuyla ilişkilidir. Ancak izler ilk başta görünür olsa da zamanla dokuların iyileşmesiyle silikleşir. Bu süreç herkes için farklı ilerleyebilmektedir.

  Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirme

  Meme küçültme ameliyatı sonrasında süt kanallarından oluşan memenin bir kısmı çıkarıldığı için süt kanallarında eksilme olacaktır. Bu durum da emzirmeyi etkileyebilir. Kullanılan tekniğin hasta için uygun olması ve süt bezleri dokusunun çok eksiltilmemesi durumunda kişi normal ya da normale yakın seviyede süt verebilir. Eğer emzirme durumunuz varsa bunu doktorunuza belirtip doktorunuzla birlikte kendinize en uygun ameliyat şeklini seçebilirsiniz.

  Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

  Meme küçültme ameliyatı Ankara hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir. Memelerinin görünümünden rahatsız olan ve günlük hayatta farklı fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açan memenin vücuda göre büyüklüğü günümüz şartlarında meme küçültme ameliyatı Ankara ile rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Kullanılan ameliyat teknikleri, meme küçültme ameliyatı fiyatlarını etkilemektedir. Ameliyat ve tekniklerin kişiye özel olması fiyatların da değişiklik gösterebilmesine neden olabilir. Meme küçültme ameliyatı ile ilgili bilgi almak için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?