PRP Tedavisi Ankara

  PRP tedavisi Ankara; saç dökülmesi, ortopedik rahatsızlıklar ve cilt gençleştirmede kullanılabilir. Tedavi, kişiden az bir miktarda kan alınıp bu kandaki plazmaların ayrıştırılıp vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi yöntemiyle uygulanabilir. Plazma ayrıştırmasında ortaya çıkan sıvı platet yönünden zengindir. Platetler ise yara iyileştirmede vücudumuza katkı sağlayabilir. PRP Ankara tedavisinde farklı maddelerden üretilen ilaçların kullanılması yerine kişinin kendi vücudundan alınan kan, belirli işlemlerden geçirilip ilaç olarak kullanılabilir. Bu sayede genetik veya çevresel nedenler yüzünden yavaşlayan hücre yenilenmesinin önüne geçilebilir. PRP uygulaması; saç dökülmesi, ortopedik rahatsızlıklar ve cilt gençleştirmede kullanılabilir. Siz de bu tür sorunlarla karşı karşıyaysanız kliniğimize başvurabilirsiniz. Kliniğimizi arayıp Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  PRP Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

  Kişinin kendi vücudundan kan alınıp alınan kan işlenildikten sonra tekrar kişiye enjekte edilerek uygulanan PRP tedavisi, tıbbın pek çok alanında kullanılabilir. PRP tedavisi sırasında ortaya çıkan plateletlerin iyileştirme gücü yüksektir. Bu yüzden yara iyileştirmesi için kullanılabilmektedir. PRP tedavisi varise bağlı iyileşmeyen bacak yaralarında kullanılabilir. Aynı şekilde diyabetik kişilerin yaralarının iyileşme süreci diğer kişilere göre daha uzun ve zor olabilir. Bu durumda PRP tedavisi diyabetik kişilere uygulanıp yara iyileşme süreci hızlandırılabilir. Aynı zamanda tendon yaralanmaları ve diş implantının iyileşme süreci gibi durumlarda da PRP tedavisi uygulanıp yaranın erken iyileşmesi sağlanabilir.

  Zamanla derideki elastikiyetin azalıp kırışıklıkların artmasıyla deri kırışıp üzerinde lekelenmeler oluşabilir. Bu durumun sebebi derideki kolajen ve elastikiyet liflerinin azalmasından kaynaklı olabilir. Bu sorun PRP tedavisi ile çözülebilir. Ciltte gençleşme ve yenilenme sağlanılması için yapılan bu uygulama 2-4 hafta arayla yapılan 3-4 seanslık uygulamalarla gerçekleştirilebilir. PRP tedavisi ile ilk seanstan itibaren gözle görülür bir değişim olur. Cildin elastikiyetinde artma olup mat ve cansız görünüm yerini daha sağlıklı ve canlı bir görünüme bırakır.

  PRP ile Saç Tedavisi

  RPR tedavisi genellikle genetik faktörlerden dolayı saç dökülmesi problemi yaşayan kişilere uygulanır. Günlük 150 – 200 tel arası saç dökülmesi normalken bunun üzerine çıkılması durumunda saç dökülmesi çözülmesi gereken bir sorun haline gelebilir. Bu tip durumlarda PRP tedavisi uygulanabilir. PRP uygulaması sırasında hastanın bir miktar kanı alınır, santrifüjden geçirilir. Bu uygulama sırasında saç köklerini besleyecek olan trombosit denilen madde ayrıştırılır. Saç için faydalı olan bu madde saç dökülmesi olan bölgeye uygulanır. Bu uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır. İşlem sonrasında kişide iz kalmaz. Genellikle 3-4 aylık sürede 15 günde bir uygulanır. Bu durum kişiye göre değişebildiği gibi 3-4 aylık süreden sonra senede 1 kez uygulanabilir.

  PRP ile Cilt Gençleştirme Yöntemi

  PRP tedavisi, kişinin kendi vücudundan alınan kanın belirli işlemlerden geçirilip ayrıştırılması ve kişi için faydalı olacak kısmın kişiye enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Bu sırada ortaya çıkan plateletlerin iyileştirme gücü yüksektir. Bu yüzden PRP uygulaması, lazer ve peeling gibi uygulamaların ardından cildin hemen toparlanmasını sağlamak amacıyla yapılabilir. PRP ile cilt gençleştirme çoğu zaman bacak içleri, kollar, yüz, eller, boyun gibi bölgelere uygulanır. Parlaklığın cilde tekrar kazandırılması ile UV ışınlarına maruz kalmış cilt değişim gösterebilir. Bu sayede kırışıklıkların, çöküntülerin, lekelerin giderilmesi sağlanabilir. Ayrıca vücuttaki çatlaklar da PRP tedavisi ile onarılabilir.

  PRP Tedavisi Ne Kadar Kalıcı?

  Vücuda herhangi bir yabancı madde enjekte etmeden, kişinin kendi vücudundan alınan kanın işlenip kişiye tekrar enjekte edilmesiyle uygulanan bu yöntem ortalama 2-4 hafta aralıklar ile gerçekleştirilir. Seans ve uygulama aralıkları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Daha ilk seanstan uygulanan bölgede oluşan fark gözlemlenebilir. Yaşlanma belirtisi olan kişilere uygulandığında cildin elastikiyetini arttırıp daha genç ve canlı bir görünüm sağlayabildiği gibi gençlik aşısı etkisi gösterip yaşlanma sürecini de yavaşlatabilir.

  Ciltteki canlılık etkisi belli bir süre sonra azalabileceği gibi PRP uygulamasını 10-12 ayda bir tekrarlamak gerekebilir. PRP uygulaması 3 veya 4 kür şeklinde uygulanabilir. 10-12 ayda bir tekrarlandığı sürece uzun vadede daha kalıcı bir hale gelebilir.

  Ankara PRP Tedavisi Fiyatları 2023

  PRP tedavisi kişiden alınan kanın ayrıştırılarak gerekli kısmın kişiye enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Ağrı tedavisinde kullanılabildiği gibi cilt gençleştirme ve saç tedavisinde de kullanılabilir. Kısa sürede uygulanmasının yanı sıra etki süresi de 10-12 ayı bulabilen bir uygulamadır. İşlem sırasında acı hissedilmez. Enjeksiyon ya da serum şeklinde uygulanması sebebiyle vücutta herhangi bir ize sebep olmaz. Farklı alanlarda farklı bölgelere uygulanabildiği için fiyatlar bu etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Ankara PRP fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?