Dudak Estetiği Ankara

  Dudak, yüzümüzde estetik görünümü sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Dudakların yüzün genel orantısına uymaması kişiyi rahatsız edebilir. Bazı kişilerin dudakları genel yüz hatlarına göre ince ya da kalın olabilir. Böyle durumlarda dudaklar, yüzün genel yapısı göz önünde bulundurularak daha kalın ya da daha ince hale getirilebilir. Ayrıca dudak ve burun arasındaki boşluğun fazla olması, gülerken diş etlerinin görünmesi gibi yüzün genel görünümünü olumsuz etkileyen problemler dudak estetiği Ankara ile çözülebilir. Dudak estetiği Ankara ile ilgili merak ettiklerinizin cevabını bu yazıda bulabilir, kliniğimizi arayıp Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Dudak Estetiği Nasıl Uygulanır?

  Dudak estetiği yapılacak hastaya ilk önce doktor kontrolü gerçekleştirilir ve hasta için en uygun ameliyat şekli seçilir. Hastaya uygun ameliyat şeklinin seçilmesinin ardından eğer bölgesel bir ameliyat uygulanacaksa lokal anestezi uygulanabilir. Yapılacak işleme göre doktor dudakları büyütebilir ya da küçültebilir.  İşlem bittikten sonra doktorun dudağı dikmesiyle işlem sonlandırılır. Büyütme işlemi için ameliyat etmeksizin dolgu kullanılabilir.

  Dudak Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

  Dudaklar, yüzümüzdeki deri yapısıyla ağız içimizdeki bölgeyi örten mukoza dokusunun bileşkesidir. Vücudun en çok sinir hücresine sahip olan ve çok çabuk kanlanabilen bölgelerindendir. Dudaklar yüz üzerindeki konumu nedeniyle ve yapısı bakımından kişideki estetik görüntüyü etkiler niteliktedir. Bu yüzden estetik bir dudak görünümüne sahip olmadığını düşünen kişiler; dudak kalınlaştırma, dudak inceltme, dudak kıvrımlarının düzenlenip sınırlarının belirlenmesi, dudak kaldırma yöntemlerinden kendisine en uygun olanı seçebilir. Seçilen dudak estetiğinin uygulanış sürecinde farklı teknikler kullanılabilir. Bu teknikler kişiye özel seçilir.

  Dudak Kalınlaştırma

  Dudak kalınlaştırma işlemi; yapay malzeme kullanımı, otojen kullanımı ve dudak mukozasının ileri itildiği yöntemle gerçekleştirilebilir. Yapay malzeme kullanımı yöntemi ile yapılan uygulamalarda silikon içerikli maddeler kullanılır ancak kalıcı olan bu dudak dolguları kötü sonuçlarının çok olması ve yerine kullanılabilecek hyalüronik asit dolguların varlığı nedeniyle artık tercih edilmemektedir. Otojen kullanımı ise hastanın kendi vücudundan alınan yağın yine hastanın kendi dudağına enjekte edilmesidir. Son yöntem ise daha çok ileri yaşlardaki hastalara önerilmektedir. Bu yöntemle dudak sınırları dışarı doğru itilir.

  Dudak İnceltme

  Dudakların inceltilmesi, lokal anestezi yöntemiyle gerçekleştirilebilir. Ameliyat dudağın çıkarılacak kısmının elips şeklinde kesilip çıkarılmasıyla gerçekleştirilir. Çıkarılacak olan kısım alındıktan sonra kesi yeri kapatılır.

  Dudak Çizgilerinin Giderilmesi

  Dudak çizgisi oluşumu genellikle sigara içen kişilerde görülmektedir. Kişi yaş aldıkça da bu durum oluşabilir. Kırışıklık içine ya da dudak kontürüne dolgu yapılarak bu sorun giderilebilir.

  Dudak Kontür Dolgusu

  Dudak kontürü dudağı çevreleyen, yüz derisi ile mukoza denilen dudağın kırmızı kısmını ayıran beyaz çizgidir. Bu çizgi tüm dudağı çerçevelemektedir. Bu çerçeve dudağın estetik duruşunu etkileyebilir. Bu bölgenin belirginleşmesi için dolgular kullanılabilir. Dolguların kalıcılık süresi 9-18 ay olabilir. Uyuşturucu krem sürüldükten sonra içinde dolgu maddesi bulunan iğnenin enjekte edilmesiyle yapılır. Böylece hasta kısa sürede istediği görünüme kavuşabilir.

  Hyalüronik Asit Dudak Dolgusu Nedir?

  Hyalüronik asit, insan vücudunda da doğal olarak bulunan basit şeker yapısındaki bir maddedir. Dolgu uygulamalarında sıkça kullanılır. Uygulama yapılacak bölge kremle uyuşturulduktan sonra şırınga ile enjekte edilir. Uygulama süresinin yaklaşık 15 – 20 dakika olması ve acı hissinin az olması sebebiyle dolgu uygulamaları içinde en çok kullanılan maddelerdendir.

  Dudak Kaldırma (Lip Lifting) Ameliyatı

  Yaşlanmaya bağlı olarak dudak aşağı doğru sarkabilir ve dudağın üst kısmında yer alan iki tepecik daha düz bir hal alabilir. Bu iki tepecik dudağı estetik gösteren önemli noktalardır. Dudağın iki taraflı kıvrımlı bir yapıya sahip olması bu bölgeye melek kanadı denilmesine neden olmuştur. Dudak ile burun arasındaki mesafenin uzun olması doğuştan gelen bir problem de olabilir. Bu durum dudak kaldırma (Lip Lifting) ameliyatı ile düzeltilebilir. Lip lifting ameliyatı burun altı ve burun kanadı kenarından bir kısmın alınıp dudağın yukarı doğru kaldırılması şeklinde uygulanır. Bu uygulama dolgu ile de yapılabilir. Ancak lip lifting uygulaması etkisini dolguya göre çok daha uzun süre sürdürecektir.

  Dudak Estetiği Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

  Dudak estetiği kullanılan yöntem ve malzeme bakımından hastanın isteğine ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterebilir. Dudak estetiği sırasında dolgu kullanılmışsa dolgunun kalıcılık süresi enjekte edilen maddeye de bağlı olarak 10-12 aydan başlamakla birlikte 20-22 aya kadar varabilir. Lip lifting ameliyatı gibi lokal anestezi ile uygulanan ve bir ameliyathane ortamında yapılan dudak estetikleri ise kalıcıdır.

  Dudak Estetiği ile Gülme Şekli Değiştirilebilir mi?

  Gülümseme günlük hayatımız için çok önemlidir. Güzel gülümsemeyi etkileyen temel etmenler dudaklar ve dişlerdir. Bazı kişiler gülümsediklerinde diş etleri görünebilir. Bu durumu yaşayan kişiler diş etlerinin görünmesinden rahatsız olabilir. Botoks yöntemi uygulanarak bu durum düzeltilebilir.

  Ankara Dudak Estetiği Fiyatları 2023

  Dudaklar yüzün estetik durumunu belirleyen unsurlardandır. Üzerinden çok fazla sinir geçmesi sebebiyle hassas bir bölgedir. Yapılacak yanlış uygulamalar kalıcı bir hasara sebep olabilir. Bu yüzden yapılan uygulamalar bu konuda uzman olan doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

  Dudak estetiği farklı yöntemlerle ve malzemelerle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemler tamamen kişiye özeldir. Dudak estetiği Ankara fiyatları da ameliyat yöntemi ve ameliyat ya da uygulama sırasında kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Dudak estetiği fiyatları da tıpkı estetik uygulamaları gibi kişiye özeldir. Dudak estetiği Ankara fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?