Kaş Kaldırma Ankara

  Kaş, yüz hatlarının oluşumunda en etkili bölgelerden biridir. Bundan dolayı kaşlar estetik açıdan büyük bir öneme sahiptir. Kaşların şekilli ve kalkık olması bakışların daha etkili hale gelmesine yardımcı olur. Düşük halde olan kaşlar ise yüzün yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olur. Kaş kaldırma Ankara operasyonu ile birlikte düşük olan kaşlar şekillendirilir ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olur. Cildin yapısı ve hastanın beklentilerine göre farklı kaş kaldırma teknikleri uygulamak mümkündür. Yazımızın devamında kaş kaldırma operasyonu ile ilgili merak edilenlere yer vereceğiz. Ankara kaş kaldırma operasyonu hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirisiniz.

  Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

  Kaş, duygularımızı ve hissettiklerimizi belli etmeye yardımcı olan bir bölgedir. Gergin kaş dokusu kişinin yüzünün daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur. Kaşların olması gerekenden düşük olması kişinin yüz hatalarını da olumsuz etkiler. Kişi olduğundan yaşlı ve yorgun görünür. Yarattığı olumsuz durumlar yüzünden kişi sosyal hayatta da sorunlar ile karşı karşıya kalabilir. Bununla birlikte kişi aynalara küsebilir ve genç görünmek hayali kurabilir. Böyle durumlar olduğunda kaş kaldırma operasyonu ile kişinin yaşamış olduğu sorunlar ortadan kaldırılır ve kişi istediği estetik görüntüye sahip olur.

  Kaş kaldırma operasyonu, ameliyatla yapılabileceği gibi ameliyatsız da yapılabilir.

  Ameliyatla Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Ameliyatla gerçekleştirilen kaş kaldırma tekniği ameliyatsız tekniğe göre daha kalıcı ve etkin sonuçlar vermektedir. Gelişen teknoloji düşünüldüğünde günümüzde operasyonların daha kolay hale geldiğini söylemek gerekir. Bundan dolayı ameliyat ile gerçekleştirilen kaş kaldırma tekniği önceki yıllara göre daha kolay yapılabilmektedir. Bu yöntem kullanılırken yüzün belli bölgesine ince bir kesi yapılarak sarkan kaş istenilen hale getirilir. Genel anestezi tekniği ile gerçekleşen operasyonda hasta herhangi bir acı ve ağrı hissetmez.

  Ameliyatla Yapılan Kaş Kaldırma Yönetiminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Ameliyatın ardından hasta mimiklerini olabildiği kadar az kullanmalıdır.
  • Ameliyat sonrasında morluk görülmesi normaldir. Oluşan morluklar 1-2 haftaya iyileşir.
  • Operasyonun ardından, uygulama sekline göre yorucu, aktivitelerden kaçınması gerekir.

  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız kaş kaldırma endoskopik ya da direk olarak yapılabilir. Endoskopik yöntemde saç içerisinden yapılan küçük kesilerden kamera aracılığıyla girilerek kaş kaldırma yapılır.

  Botulinum Toksin Enjeksiyonu Yöntemi Nasıl Yapılır?

  Pek çok kişi tarafından tercih edilen bir kaş kaldırma yöntemidir. Uygulandığı bölgedeki kaslara etki ederek dokuların daha canlı ve gergin görünmesini sağlar. Botulinum toksin ile daha gergin hale gelen dokular, kaş yapısının daha yukarıda ve şekilli görünmesine yardımcı olur.

  Dolgu ile Kaş Kaldırma Yöntemi Nasıl Yapılır?

  Bu yöntem daha çok kaşın dış kısmının düşük olduğu durumlarda tercih edilen ve olumlu sonuçlar veren bir yöntemdir.Hyaluronik asit diye adlandırılan hazır dolgular ve ameliyat ile gerçekleştirilen yağ transferleri ile yapılır.

  İple Kaş Germe Yöntemi Nasıl Yapılır?

  Ameliyat gerektirmeden gerçekleştirilen operasyonlardan biri de iple kaş germe tekniğidir. Bu yöntem özel medikal iplerin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. İşlem sonucunda kaş dokusu kafatasına asılır. Etkili bir uygulama olmasına rağmen kalıcı değildir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatında Acı Hissedilir mi?

  Bu operasyon genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirildiğinden dolayı ağrı ve acı hissi olmaz. Ameliyat sonrasında kullanılan ağrı kesiciler ile ağrı hissi en aza indirilir.

  Ameliyatla Yapılan Kaş Kaldırma Kalıcı Mıdır?

  Ameliyat ile gerçekleştirilen yüz estetiklerinde sonuçlar uzun süre kalıcıdır. Ancak geçen zaman içinde dokuların yaşlanacağı da hesaba katılmalıdır. Bu nedenle yaşlanma süreci içinde dokuların zayıflaması söz konusu olabilir. Bu durum kişinin vücut yapısına göre değişiklik göstermektedir.

  Ankara Kaş Kaldırma Fiyatları Ne Kadar?

  Kaş kaldırmanın birden çok yöntemi vardır. Birbirinden farklı teknikler kullanılsa da bu tekniklerin sonucunda kişi daha canlı bir yüz yapısına ve şekilli bir kaşlara sahip olur. Kaşlarının duruşundan memnun olmayan kişilerin başvurduğu bir estetik operasyondur. Bakışlarını ve yüz yapısını daha da etkili kılmak isteyen kişiler kaş kaldırma operasyonunun yanında göz kenarına ve alnına uygulanacak estetik işlemler etkiyi attırabilir.  Kaş kaldırma operasyonunda uygulanacak yöntem kişiden kişiye değişiklik gösterir. Uygulanacak tekniğe göre fiyat listesi oluşturulur. Kaş kaldırma operasyonu yaptırmak için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?