Yağ Dolgusu Ankara

  Yağ dolgusu yani lipofilling, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların iğne yardımı ile dolgunluk kazanılması istenen başka bir bölgeye enjekte edilmesidir. Yağ dolgusu operasyonu bölgesel yağlardan rahatsızlık duyan kişilerin tercih ettiği bir operasyondur. Bu operasyon ile kişi istenmeyen yağlardan kurtulurken aynı zamanda hayal ettiği vücuda kavuşmuş olur. Yağ dolgusu vücudun birçok bölgesine yapılabilen bir operasyondur. Bunlar arasında kalça, meme, yüz, bacak gibi bölgeleri sıralamak mümkündür. Yazımızın devamında yağ dolgusu nasıl yapılır, hangi bölgelere uygulanır gibi merak edilen soruların cevabını bulabilirsiniz. Yağ dolgusu Ankara operasyonu için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Yağ Dolgusu Nedir?

  Yağ dolgusu operasyonu vücudun pek çok bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Yağ dolgusunun sentetik dolgulardan farkı hastanın kendi vücut yağı ile yapılıyor olmasıdır. Bu operasyon öncesinde hastanın vücut yapısı incelenir; yağ fazlalığının olduğu bölge tespit edilir ve bu verilere göre operasyon gerçekleştirilir. Yağ dolgusu operasyonu ayrıca kişiye sosyal yaşamında da özgüven sağlar.Çünkü gerçekleştirilen operasyonun ardından hastanın vücudu orantılı ve estetik bir görünüm kazanır. Böylece hastanın kendi vücudunu daha çok beğenmesi sağlanmış olur.

  Yağ Dolgusu İçin Nereden Yağ Alınır?

  Yağ dolgusu için vücudun farklı bölgelerinden yağ alınması mümkündür. Bu operasyonda yağ kütlesinin fazla olduğu kalça, karın, bel gibi bölgeler tercih edilir. Bu durum kişinin vücut yapısına göre de farklılık gösterebilir.

  Yağ Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Yağ dolgusu vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir operasyondur. Yüz bölgesinde bulunan kırışıklığın giderilmesinde kullanılabileceği gibi alın çizgileri, kaz ayakları, göz altı çukurları yağ dolgusu yapılabilen bölgeler arasında yer alır.

  Bununla birlikte yağ dolgusu; meme büyütme, kalça dikleştirme, çarpık bacak sorununun giderilmesi gibi işlemler içinde kullanılabilir.

  Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yağ dolgusu, vücutta yağın fazla olduğu bölgeden yağ alınarak çukur olan bölgeye yağın enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir operasyondur. Bu operasyonda hasta lokal ya da genel anestezi ile uyutulur. Bundan dolayı operasyon esnasında hasta ağrı ve acı hissetmez. Yağ enjeksiyonunda öncelikle yağ alınacak bölge belirlenir. Liposuction ile yağ almak için bölgeye sıvı enjekte edilir. Belirlenen bölgeye ince bir kesi yapılır. Ardından  fazla yağ ince iğneler yardımıyla çekilir. Bu işlemin ardından hastadan çıkarılan yağ ayrıştırılır. Yeniden kullanılabilecek hale getirilen yağ dokusu dolgunlaşma istenilen bölgeye enjekte edilir ve böylece işlem tamamlanır.

  Yağ Dolgusu Ameliyatında İz Kalır Mı?

  Yağ dolgusu operasyonu yapılırken küçük kesi yöntemi kullanıldığı için ameliyat izi göze çarpmaz ve estetik operasyon gerektirecek bir durum olmaz. Operasyonun ardından hastanın evine dönmesi mümkündür. Ayrıca hasta birkaç gün sonra sosyal hayatına geri dönebilir.

  Yağ Dolgusu Ankara Kalıcı Mıdır?

  Yağ dolgusu ameliyatında sentetik dolgu yerine yağ dolgusu tercih edilmesinin sebeplerinden biri de kalıcılık sağlamaktır. Enjekte edilen dokuda ilk 6 ay içinde % 40 ile %60 oranında erime görülür. Bundan dolayı yağ dolgusu operasyonu tekrar edilmesi gereken bir ameliyattır. Bu operasyon tekrar edildiğinde kalıcı etkiler gösterir. Yağ dolgusu operasyonunun kaç seansta tamamlanacağı hastanın vücut yapısına ve yağ alınacak bölgeye göre değişiklik gösterir.

  Yağ Dolgusu Sırasında Acı Hissedilir mi?

  Yağ dolgusu operasyonu hem genel hem lokal anestezi yöntemi ile yapılabilir. Hangi anestezi yönteminin kullanılacağına hastanın ihtiyaçları doğrultusunda karar verilir. Karın, bel, bacak gibi bölgelerden yağ alınacaksa genel anestezi yöntemi tercih edilir. Kullanılan her yöntemde de kişi ağrı ve sızı hissetmez. Lokal anestezi kullanılan hastalar da aynı gün içinde evine dönebilir.

  Yağ Dolgusu Sonrasında Morluk ve Ödem Olur Mu?

  Yapılan yağ dolgusu sonrasında uygulama gerçekleştirilen bölgede morluk ve şişlik görülmesi normaldir. Yağ dolgusu sonrasında şişliği azaltmak için operasyon yapılan bölgeye soğuk kompres uygulanabilir. Yaklaşık birkaç hafta içinde yan etkiler geçer ve estetik değişim gün yüzüne çıkar.

  Yağ Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Yağ dolgusu operasyonundan sonra hastanın gün içinde evine dönmesi mümkündür. Fakat günlük yaşama dönmesi birkaç günü bulabilir. Operasyonun ardından özellikle yüz bölgesinde şişlik meydana gelmesi normaldir. Oluşan bu şişlik kalıcı değildir. 2. günden itibaren şişlik azalmaya başlar. Kişi 10 gün sonra spor yapmaya başlayabilir. İşlemin etkilerinin görülmesi 1 ay gibi bir zaman gerektirir. Yağ dolgusundan sonra enfeksiyon riskine karşı doktorun yönlendirmesi doğrultusunda yüz bakımı yapılmalıdır.

  Ankara Yağ Dolgusu Fiyatları 2023

  Yağ dolgusu kişinin isteğine bağlı olarak farklı bölgelere uygulanabilen bir işlemdir. Yağ alınacak bölgenin belirlemesi, alınacak yağ miktarı kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu nedenle yağ dokusu fiyatları uygulanacak tekniğe göre değişecektir. Yağ dokusu yaptırmak ve yağ dokusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilir, Op.Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?