El Estetiği Ankara

  Ellerimizi günlük hayatta çok sık kullanırız. Ancak ellerinizin bakımını çoğu zaman ihmal ederiz. Sıcak soğuk değişimi, zararlı maddelere eldivensiz temaslar, kişinin yaş alması gibi etmenler cilt kalitesinin kaybına neden olabilir. Ayrıca ellerdeki aşırı damarlı yapı ya da el üzerinde leke oluşumu da kişiyi rahatsız edebilir. Bu durumlar el estetiği Ankara ile düzeltilebilir. Bu uygulama farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir. En çok kullanılan yöntem ise yağ transferidir. Kişinin yağ dokusunun bulunduğu bölgeden bir miktar yağ alınarak kök hücre bakımından zengin hale getirildikten sonra el sırtına enjekte edilebilir. Bu yöntem ile cansız, yaşlı görünüm yerini genç, sağlıklı bir görünüme bırakır.

  Ankara El Estetiği Yaptıranlar

  Ellerinde yaşlanma belirtisi olan kadın ve erkeklere el estetiği yapılabilir. Bazı kişilerde elin dinamik görüntüsü kaybolup damarların ve kemiklerin daha belirgin olduğu bir görünüm oluşabilir. Bu durum el estetiği ile tedavi edilip kişinin ellerinin daha genç bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Aynı zamanda el derisi üzerindeki lekelenmeler de el estetiği ile giderilebilir.

  El Gençleştirme Yöntemleri

  Skleroterapi

  İnce iğnelerle damarın içine girilerek ellerin üzerindeki belirgin olan damarlar kapatılabilir. Bu sayede görünüm düzeltilebilir.

  Mikrodermabrazyon

  Mekanik olarak el cildinin soyulması ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında uygulanır. Lazer kullanılarak uygulanabilir.

  Kimyasal Soyma

  Doktor kontrolünde meyve asitleri bulunan losyonlar uygulanıp eller üzerinde soyma yapılabilir. Tek seferde yapılabildiği gibi birkaç uygulama da gerekebilir.

  El Estetiğinde Yağ Transferi

  El estetiğinde yağ transferi hastanın bölgesel yağlanmasının bulunduğu bölgeden yağ dokusu alınması ile gerçekleştirilebilir. Yağ alma işlemi lokal anestezi ile yapılabilir. Alınan yağ kalıcılığı artırmak için kök hücre ile karıştırılabilir. Daha sonra el üzerinde volum kaybı yaşanan bölgelere enjekte edilebilir. Uygulama süresi 1 saat kadardır. El estetiğinde yağ transferi uygulaması uzun süre kalıcı olup tek uygulama ile sonuç verebilir. Ağrısız ve kesi gerektirmeyen bir uygulamadır. Aynı zamanda el içlerinin de nem kazanmasını sağlayabilir. İşlem sonrasında ise el hareketlerinde bir kısıtlama olmaz. Lazer operasyonu ile beraber uygulanırsa el üzerindeki lekelenmeler de giderilebilir.

  El Estetiğinde Dolgu Uygulaması

  El estetiği yapılırken kişinin kendi yağı kullanılabildiği gibi kendi yağının dışındaki maddeler de dolgu maddesi olarak kullanılabilir. Bunlar; saf hyalüronik asit enjeksiyonları, somon DNA, kollajen aşıları, inneaaqua, biolift, biolojik lifting aşıları olarak sıralanabilir. Yağ transferi ciltte daha kalıcı bir genleşme sağlarken, dolgu daha kısa süreli bir çözümdür.

  El Estetiğinde Lazer Tedavisi

  El estetiğinde en çok kullanılan yöntemlerden Q-Switched Nd-YAG lazer tedavisi ile kişi birkaç seansta el üzerindeki lekelenmelerden kurtulabilir. Kırışıklıkları azaltmak için ise fraksiyonel lazerler kullanılabilir. Nemin artırılabilmesi için kök hücreye yağ enjeksiyonunun yanında gençlik aşısı da kullanılabilir.

  El Üzerindeki Belirgin Damarlar Yok Edilebilir mi?

  Kişi zayıfladığında ya da yaş aldığında eldeki damarlar genişleyip daha görünür bir hale gelebilir. Damarların etrafına yağ ya da dolgu enjeksiyonu yapılarak damar görünümü gizlenebilir. Damarların bu uygulamaların yapılamayacağı kadar geniş olduğu durumlarda ise damar içine sklerozan enjeksiyonları yapılabilir.

  Ellerin Gerilmesi

  El üstünde elastikiyet kaybı olduğu durumlarda elin üstünün dış kısmından, parmakların üzerinden, el bileğinin üst kısmından gerilmesi ile el gençleştirme gerçekleştirilebilir. Bu yöntem cerrahi bir yöntemdir. Bu nedenle diğer uygulamalara oranla daha az tercih edilir.

  Venlerin Azaltılması

  Lazer, skleroterapi ya da cerrahi yoluyla el üzerinde bulunan venlerin alınma yöntemidir.

  Kimyasal Peeling, Lazerresurfacing, Dermabrazyon

  Bu yöntemlerde deri altında bulunan destek dokularının artırılıp cilt dokusunun yenilenip gençleşmesi sağlanabilir.

  Ankara El Estetiği Fiyatları 2023

  Ellerimizi günlük hayatta sıklıkla kullanırız. Bu sırada sürekli kullanılan eller çevrenin etkisiyle ya da yaş dolayısıyla yıpranıp deforme olabilir. Ellerde mat, cansız görünüm rahatsız edici olabileceği gibi fazlaca görünen geniş damarlar ve el üstündeki lekelenmeler kişi için rahatsız edici olabilir. Günümüzde bu durumlar el estetiği Ankara ile düzeltilebilir. Bu gibi durumlar düzeltilirken farklı yöntemler kullanılabilir. En çok kullanılan yöntemler yağ enjeksiyonu ve dolgu uygulamasıdır. Yağ enjeksiyonu kalıcı bir etki bırakırken dolgu uygulaması kalıcı olmayıp tekrar yapılması gerekebilir. Bu uygulamanın dışında lazer, germe, venlerin azaltılması gibi yöntemler de kullanılabilir. Kullanılan yöntemler kişiye özel olduğu gibi uygulama fiyatları da kişiye özel belirlenir. El estetiği Ankara fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimiz arayabilir ve Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?