Meme Büyütme Ankara

  Göğüsler tarih boyunca kadın bedeninde güzelliğin tamamlayıcısı olarak rol almıştır. Vücut ölçülerine uygun olan göğüsler hoş bir görünüm sağlar. Meme küçüklüğü kıyafet seçimlerini de etkilemektedir. Memenin küçük olması kalçanın büyük görünmesine neden olacağı gibi kişinin psikolojik açıdan kötü etkilenmesine de neden olabilir. Meme büyütme Ankara ile günümüzde bu sorunlar rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Meme büyütme Ankara ameliyatı ile hızlı kilo verme sonucunda deforme olmuş göğüsler onarılabilir. Doğuştan gelen asimetrik göğüsler eşit duruma getirilebilir. Yapı olarak küçük olan göğüsler büyütülebilir. Ankara meme büyütme ameliyatı protezler ile yapılır. Kullanılan protezler uzun ömürlüdür ve kullanılacak protez, doktor ve hastanın ortak kararı ile seçilir ve hasta için en uygun görünüm elde edilir.

  İdeal Meme Ölçüsü Nedir?

  Meme büyütme ameliyatı göğüslerin beden olarak büyütülme uygulamasıdır. Ancak halk arasında sütyen bedenleri yanlış bilinmektedir. Halk arasında bilinen 85, 90, 95 bedenleri memenin büyüklüğü değil bel ölçüsüdür. Meme büyüklüğü sütyende A, B, C, D kalıplarıyla ölçülür. Meme büyütme ameliyatı ile 85b olan göğüsler 85c boyutuna getirilebilmektedir. Bu ölçüler kişinin vücut ölçüleri hesaba katılarak plastik cerrahi uzmanlarınca hastaya danışarak düzeltilir.

  Ankara Meme Büyütme Ameliyatı Yaptıranlar

  Göğüslerinin vücuduna göre küçük olduğunu düşünen kadınlara meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Bu kişilerin 18 yaşını geçmiş olmaları gerekmektedir. Sadece memelerin küçük olma şartı aranmadan; bir memenin başka bir memeye göre küçük olması durumunda da asimetrik olan memeleri eşit duruma getirmek için meme büyütme ameliyatı uygulanır. Bu uygulama, diğer memeye göre küçük olan memeye silikon protez yapılarak ya da her iki memenin de büyütülüp simetrik hale gelmesi şeklinde yapılabilir. Meme dokusunun alt yapısının gelişemediği ‘’Tübüler Meme Deformitesi’’ de göğüs büyütme operasyonu ile düzeltilebilen yapısal bozukluklardandır. Daha iri ve daha çekici göğüslere sahip olmak için de meme büyütme ameliyatı uygulanır. Ameliyat öncesinde mamografi ve gerekli ultrason görüntülemeleri uygulanır. Doktorun bu tetkiklerin sonucunu onaylamasıyla meme büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatında Protez Seçimi

  Meme büyütme ameliyatı öncesi hasta ve doktor hasta için en uygun protezi seçmelidir. Protezler hastanın isteğine uygun büyüklükte ve şekilde üretilir. Silikon seçme sürecinde hastanın omuz genişliği ve boyu dikkate alınır. Silikon çeşitleri yuvarlak silikon ve damla silikon olarak bilinmektedir. Yuvarlak protezlerin yüksekliği, taban genişliği ve dikliği vardır. Damla silikonda ise şekil ve hacim kombinasyonu bulunmaktadır. Bu bağlamda göğüs kafesi çok dar ya da çok geniş olan hastalarda damla silikon estetik başarıyı arttırabilir. Protez seçiminde doktor tavsiyesi mutlaka dikkate alınmalıdır. Estetik operasyonlarda asıl hedef estetik bir görünüm sağlanılmasıdır. Hastanın normalden büyük boyutlarda meme istemesi durumunda hasta ve doktorun ortak bir karar almasıyla hastaya uygun bir protez seçilebilir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Genel anestezi kullanılarak yapılan bir ameliyattır.
  • Genel anestezi ile yapılan bir ameliyat olduğu için ameliyat sırasında acı hissedilmez.
  • Ameliyat süresi 2-2.5 saat arasında değişiklik gösterebilir.

  Ameliyat hastanın meme başına, koltuk altı bölgesine ya da meme altına 4-5 santimlik bir kesi atılarak silikonun bu bölgeden yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Gerekli durumlarda, deforme olmuş deri, sarkmayı önlemek amacıyla çıkarılabilir. Komplikasyon riskinin azlığı nedeniyle en sık meme altı kesisi tercih edilmektedir.

  Meme büyütme ameliyatı iyileşme süresi hızlı olan bir ameliyattır. Kişinin ek bir hastalığının olup olmamasına bağlı olarak hasta kısa sürede normal hayatına dönebilmektedir.

  Meme büyütme ameliyatı sonrasında bir gecelik gözlem doktorların tavsiyesi olmakla birlikte hasta, iyileşmesi durumunda ameliyattan sonra birkaç saat gözetim altında tutulup anestezinin de etkisinden kurtulduktan sonra doktor onayı alındıktan sonra taburcu edilebilir.

  Ameliyat sırasında takılan protezler ömürlüktür. Doktorunuzun belirlediği zaman dilimlerinde gerekli kontrollerin yaptırılması gerekmektedir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

  2-3 ay koşma, zıplama gibi faaliyetler gerektiren ağır sporlardan kaçınılması, bunun yerine yürüyüş gibi hafif tempolu sporların yapılması önerilir.

  Ameliyat sonrası süreçte meme başında hassasiyet, morluk, şişkinlik gibi yan etkiler beklenilen yan etkilerdendir.

  Ameliyat sonrasında doktorlar tarafından özel sütyenler kullanılması istenileceği gibi meme sargısı da kullanılabilir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

  Günümüzde estetik operasyonlar oldukça gelişme göstermiştir. Meme büyütme ameliyatı da estetik operasyonlardan biridir. Ameliyatın amacı göğsün estetik ve çekici görünmesidir. Bu nedenle ameliyat izlerinin belli olmayacağı şekilde düzenlenir. Kesikler meme başına, koltuk altı bölgesine ya da meme altına 4 – 5 cm olacak şekilde atılır. Ameliyat sonrasında küçük iz görünmesi normaldir. Ancak bu izler zamanla dokuların iyileşmesiyle silikleşebilmektedir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Ankara Hamileler İçin Uygun Mudur?

  Meme büyütme ameliyatı gebe ve emzirenlere uygun değildir. Emzirme dönemi bittikten 6 ay sonra meme büyütme ameliyatı uygulanabilir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Çocuk Emzirilebilir Mi?

  Bilinenin aksine meme büyütme ameliyatı yapıldıktan sonra da kişinin çocuğunu emzirmesinde bir sorun olmaz. Meme büyütme ameliyatının emzirme üzerine olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

  Ankara Meme Büyütme Fiyatları 2023

  Meme büyütme ameliyatından sonra ameliyatı olan kişi istediği orantılı, estetik görünüme ulaşabilir. Ameliyatta kullanılan protez silikonlar kişiye özeldir. Silikonlar, hastaya yapılan belirli tetkikler ve hesaplamalar sonucunda hasta ile doktorun iletişime geçip ortak bir karara varmalarıyla seçilir. Meme büyütme ameliyatı sürecinde kullanılan protez türü ameliyat fiyatını etkilemektedir. Ankara meme büyütme ameliyatı fiyatlarını 2023 öğrenmek, meme büyütme ameliyatı hakkında bilgi almak için kliniğimizden Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’na ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?