Vaser Liposuction Ankara

  Vaser liposuction, vücutta bulunan fazla yağlardan kurtulmanın ve bununla birlikte vücudu fit hale getirmenin en etkili yöntemlerinden biridir. Bu operasyonda temel hedef incelmeyi sağlamanın yanı sıra  vücudun şekillendirilmesi ve estetik hatların belirgin hale getirilmesidir. Vaser liposuction yönteminin klasik liposuction yöntemine göre birçok avantajı bulunur. Bu yöntemde ultrasonik yağ eritme teknolojisi ile yağlar eritilip kolayca çekilir. Bunun sonucunda istenen sıkılaşma sağlanmış olur. Vaser liposuction yönteminin sağladığı bir başka avantaj da yağ eritmenin ısı etkisiyle gerçekleştirilmemesidir. Karın, bel, bacaklar, kollar gibi pek çok bölge için uygulanabilecek bir yöntemdir. Siz de kolay bir yöntemle fazla yağlardan kurtulmak ve fit bir görüntüye sahip olmak için vaser liposuction Ankara ameliyatı olabilirsiniz. Yazımızın devamında vaser liposuction ile ilgili merak edilenleri bulabilirsiniz. Vaser liposuction ameliyatı için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser liposuction, iyileşme süreci kısa olan bir ameliyattır. Ultrasonik ses dalga enerjisi kullanılarak yapılan bir yöntem olduğu için ısıyla yağ eritme işlemi burada uygulanmaz. Ses dalgaları, yağın olduğu bölgeye ulaşır ve ardından burada bulunan sağlıklı yağ eritilir. Bu işlem sonrasında ihtiyaç duyulduğu takdirde alınan yağlar vücudun farklı bölgelerinde de kullanılabilir. Vaser liposuction işleminin doku seçici özelliği vardır. Bundan dolayı dokunun tamamına değil sadece yağ olan kısımlara enerji gönderir. Böylece tedavi edilmek istenen bölgede etkin bir sonuç almak mümkün olurken diğer dokular zarar görmez. Bu sebeple ameliyat sonrası iyileşme süreci kısadır.

  Vaser liposuction işleminin asıl amacı vücudun şekillendirilmesidir. Böylece vücut daha çekici hale gelir ve estetik görünüme sahip olur.

  Vaser Liposuction Kimlere Uygulanır?

  Vaser liposuction uygulamasının amacı kesinlikle kilo vermek değildir. Bu operasyonda ciddi miktarda yağ alınsa da amaç spora rağmen verilemeyen inatçı bölgesel yağlardan kurtularak şekilli ve fit bir vücuda kavuşmaktır. Bu operasyon cinsiyet fark etmeksizin yapılabilir. Bel, popo, karın, bacak, uyluk içi, basen, kol gibi pek çok bölgeye uygulanabilir. Vaser liposuction sonrasında hastayı mutlu edecek sonuçlar almak mümkündür. Erkeklerde genellikle göğüs bölgesine uygulama yapılırken; kadınlarda ise vaser liposuction için karın bölgesi daha çok tercih edilir. Lipödem hastaları yani ağrılı yağlanma sendromu yaşayan hastalara da vaser liposuction tedavisi uygulanabilir. Özetlemek gerekirse 18 yaşını doldurmuş, aşırı kilo sorunu olmayan, ciddi sağlık problemi bulunmayan kadın ve erkekler vaser liposuction yaptırabilir.

  Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

  Vaser liposuction, bölgesel yağlanmanın olduğu bölgelere uygulanır. Bu uygulama tek tek yapılabileceği gibi tüm vücuda da aynı anda yapılabilir. Vaser liposuction yapılacak bölgeleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Gıdı ve yanak geçişleri
  • Karın ve bel bölgesi
  • Erkeklerde göğüs bölgesi ve jinekomasti tedavisi
  • Kalça ve popo geçişleri
  • Uyluk içi ve dizin iç kısımları
  • Lipödem hastalarında basen, kalça, bacak ve ayak bilekleri gibi bölgelerde bu operasyon yapılabilir.

   Vaser Liposuction Ameliyatı Sonrası

  Bu operasyonda kullanılan ses dalgaları dokulara zarar vermez ve yağ dokusuna etki eder. Bundan dolayı lazer liposuction işlemine göre ağrı ve acı daha azdır. Operasyonun ardından hastanın 2 ile 3 hafta korse kullanması önerilir. Ameliyatın sonrası bölgede şişlik ve morlukların olması gayet normaldir. Ödemin hızla atılması için hastanın bol su tüketmesi önerilir. Vaser liposuction operasyonunun ardından hastanın 1 gün hastanede kalması önerilir.

  Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2023 Ne Kadar?

  Vaser liposuction operasyonu diyet veya spor ile atılamayan bölgesel yağlardan kurtulmanın etkili bir yöntemidir. Kişi ideal kilosunda dahi olsa bölgesel yağlanma yaşaması mümkündür. Yaşanan bölgesel yağlardan dolayı kişi vücudunu beğenmeyebilir, özgüven eksikliği yaşayabilir. Bu gibi sorunlardan kurtulmak, daha fit ve sağlıklı bir görüntüye kavuşmak için vaser liposuction tercih edilir. Klasik liposuction uygulamasına göre daha rahat ve iyileşme süreci daha kısa olan bir operasyondur. Bu operasyon ile birlikte kişi istediği vücut ölçülerine kavuşur. Vaser liposuction operasyonunda tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Operasyonun yapılacağı bölge, alınacak yağ miktarı gibi durumlar fiyatın belirlenmesinde etkin bir rol oynar. Vaser liposuction hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; sağlıklı ve fit bir görüntüye kavuşmak için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?