Genital Estetik Ankara

  Genital estetik Ankara günümüzde kadınlar tarafından en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Vücudun diğer bölgelerindeki kusurlar kişiye rahatsızlık verebileceği gibi genital bölgede meydana gelen sorunlar da kişiye rahatsızlık vermektedir. Genital bölgede meydana gelen sorunlar kişiye estetik açıdan sorunlar yaratabileceği gibi cinsel açıdan sıkıntılar da çıkartabilir. Cinsel ilişki esnasında vajinanın penisi tam olarak kavrayamaması, cinsellik esansında haz alamama ve cinsel birleşme sırasında ağrı yaşanması gibi durumlar genital estetik operasyonu ile çözüme kavuşturulur. Günümüzde en çok uygulanan genital işlemler arasında; labioplasti diye bilinen küçük dudakların eşitlenmesi ve küçültülme operasyonu, vajinoplasti diye adlandırılan vajina daraltılması ve klitoris estetiği bulunur. Yazımızın devamında genital estetik ile ilgili merak edilenleri bulabilirsiniz. Ankara genital estetik için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr.Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Ankara Nedir?

  Genital estetik, kadın genital bölgesini oluşturan dudakların ve klitoris bölgesinin ideal boyutlara ulaştırmak için gerçekleştirilen estetik operasyondur. Bununla birlikte normalden büyük veya sarkmış olan dudakların toparlanması genital operasyonla gerçekleştirilir. Genital bölgede sarkmanın nedenleri arasında doğum, yaşın ilerlemesi ve kalıtsal rahatsızlıklar gibi etkenlerde sayılabilir. İri bebek doğurmuş veya birden fazla doğum yapmış olan kadınlarda vajina bölgesinde sarkma görülmesi normaldir.

  Labioplasti Nedir?

  Küçük dudak estetiği olarak bilinen labioplasti küçük dudakların büyük dudaklarla orantılı olması için gerçekleştirilen estetik operasyondur. İç dudaklar sarkık olduğunda veya olması gerekenden büyük olduğunda bu operasyon uygulanır. Çünkü oluşan bu kusurlar estetik açıdan rahatsız edici olabileceği gibi cinsel ilişki esnasında haz konusunda sorun oluşturabilir. Labioplasti operasyonu ile;

  • Genital bölgedeki sarkma ortadan kaldırılır ve küçük dudakların eşitlenmesi sağlanır.
  • Bu işlem çok kısa sürede biter. 30-60 dakika içinde işlem tamamlanır.
  • İşlem genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılır.
  • Operasyon esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Bundan dolayı dikiş alma gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Lokal anestezi uygulanan hastalar aynı gün taburcu edilebilir.
  • Hasta 1 gün sonra duş alabilir.
  • Hastanın 1 – 2 gün ped kullanması önerilir.
  • Dikişler 3 veya 4 hafta sonrasında kendiliğinden kaybolur. Hasta ardından cinsel yaşamına geri dönebilir.
  • Hasta ameliyatın ardından enfeksiyon riskine karşı kişisel temizliğine dikkat etmelidir.

  Vajina Daraltma Nedir?

  Küçük dudaklarda meydana gelen sarkma genel olarak genetiğe bağlı oluşan vajina sorunudur. Vajinada meydana gelen genişleme genel olarak doğum sonrasında gerçekleşir. Doğum esnasında vajinadaki kasların zorlanması sonucunda kaslarda gevşeme yaşanması mümkündür.  Birden fazla doğum gerçekleştiren hastalarımızda vajina bölgesinde gevşeme yaşanması daha olağan bir durumdur.  Vajina bölgesinde oluşan sarkma ve gevşeme durumu kişinin cinsel hayatını da etkileyebilir. Kişi cinsel ilişki esnasında istediği hazzı alamaz.  Bu durum çiftler arasında sorun yaratabileceği gibi cinselliği de olumsuz yönde etkileyebilir. Biraz daha ileri yaşta bulunan hastalarımızda idrar kaçırmayla birlikte rahim bölgesinde oluşan sarkma istenmeyen durumlar olarak göze çarpar. Bu nedenle vajina bölgesinde gerçekleştirilen daraltma kişiyi yaşamış olduğu problemlerden kurtarır.

  • Vajina bölgesine uygulanan daraltma ameliyatı 1 saat içinde tamamlanır.
  • Hasta ameliyat olduğu gün hastaneden çıkabilir.
  • Vajina daraltma sonrasında uygulanan tampon doktor kontrolü sonrasında çıkarılır.
  • Ameliyatın ardından pansuman gerektirecek bir durum yoktur.
  • Vajina daraltma operasyonunda istenilen sonuçların elde edilmesi için hastanın en az 3 – 4 hafta aralığında cinsel ilişkiden uzak durması gerekir.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  G noktası kadın cinsel organında hassas bir bölgedir. Bu nedenle cinsellikten alınan hazda büyük bir etkisi vardır. Vajina ön duvarının 3 – 4 cm içerisinde bulunan G noktası, cinsellik esnasında alınan zevki arttırmak için dolgu malzemeleri aracılığıyla büyütülür.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2023

  Genital Estetik Ankara işlemlerinde yapılan her operasyon kişiye özel uygulanmaktadır. Çünkü her hastada görülen estetik sorunun boyutu farklıdır. Bu boyutun etkisi her hastada farklı etkiler ortaya çıkarır. Bu durumdan dolayı genital estetik operasyonlarında tek bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Hastaya uygulanacak olan teknik, fiyatın belirlenmesinde etkin rol oynar. Genital estetik operasyonu için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?