Yanak İnceltme Ankara

  Yanak inceltme Ankara estetiği yani bişektomi yanakların daha ince ve ideal olan üçgen şeklini alabilmesi için gerçekleştirilen cerrahi operasyondur. Bu operasyon sayesinde yanaklar kilolu görüntüden kurtulur. Çünkü yanaktaki yağ dokusu çıkarılır. Bu operasyon genellikle yüz şekli bakımından U ve kare yanak şekline sahip kişiler için gerçekleştirilen bir estetik operasyondur. Operasyon sonrasında kişi daha zarif ve estetik yüz hatlarına sahip olur. Yanak inceltme operasyonu sadece gençleşmek için değil yüz şeklinden memnun olmayan kişilerce de tercih edilen bir operasyondur. Yazımızın devamında yanak inceltme estetiği ile ilgili merak edilenleri bulabilirsiniz. Yanak inceltme operasyonu için Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Yanak İnceltme Ameliyatı Nedir?

  Yanak, kişinin yüz hatları üzerinde oldukça belirleyici bir etkiye sahiptir. Yanakta ideal kabul edilen şekil üçgen ve ince hatlara sahip olmaktır. Yanakların ince görünmesi kişiye daha çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Bununla birlikte yanakların dolgun bir halde olması kişiyi olduğundan kilolu gösterir. Bu durumda kişide estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Özellikle zayıf olan fakat dolgun yanak yapısına sahip olan kişiler de rahatsız edici görüntüden şikayetçidir. Yanak inceltme estetiği sayesinde kişinin belirgin ve ince yüz hatlarına sahip olması sağlanır. Bu durum kişinin kendini daha fazla beğenmesini sağlar bununla birlikte kişiye özgüven de katar.

  Yanak İnceltme (Bişektomi) Nasıl Yapılır?

  Yanak inceltme estetiği Ankara yanak bölgesinde bulunan fazla yağı almak için gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur. Yanak inceltme operasyonu lokal veya genel anestezi yöntemi ile yapılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağına hastanın sağlık durumuna göre karar verilir. Yanak inceltme operasyonu ilk olarak ağız içine yapılan kesi ile başlar. Kesi, yanağa ulaşmaya ve orada bulunan yağı almaya yardımcı olur. İşlem tamamlandıktan sonra dikiş atılır ve kesi kapatılır. Ameliyat ağız içinde gerçekleştirildiği için gereken bakımın daha özenli bir şekilde yapılması gerekir. Çünkü ağız daha kolay enfeksiyon kapabilir ve bunun sonucunda rahatsızlık veren yan etkiler görülebilir.

  Yanak İnceltme (Bişektomi) Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Yanak inceltme ameliyatında en çok merak edilen konulardan biri de ağız ve yanak bölgesinde iz kalıp kalmayacağıdır. Yanak inceltme ameliyatının ardından hastada iz kalmaz. Bu operasyon ağız içinden uygulandığı için dışarıdan asla bir şey belli olmaz.

  Yanak İnceltme (Bişektomi) Kimlere Yapılır?

  Yanak incelteme operasyonu cinsiyet fark etmeksizin 18 yaşını geçen her bireye yapılabilir. Ancak yüz hatlarının oturması 25 yaşını bulduğu için bu ameliyatın 25 yaşından sonra gerçekleştirilmesi önerilir.

  Yanak İnceltme (Bişektomi) Ameliyatı Olanlar

  Yanak inceltme ameliyatının ardından hasta aynı gün taburcu edilir. Ameliyatın ardından ağız bakımı hastanın kısa sürede iyileşmesi için çok önemlidir. Hasta ağız bakımına dikkat edip aynı zamanda doktorun tavsiyelerine eksiksiz uyduğu taktirde iyileşme süreci olumlu ilerleyecektir. Hastanın bir süre katı besin yerine sıvı besinler tüketmesi tavsiye edilir.

  Ameliyatın ardından yanakta morluk olması gayet normal bir durumdur. Ameliyatın etkileri bir hafta içinde görülmeye başlar. Yanakların ideal duruma gelmesi için 2-3 hafta gibi bir zaman gereklidir. Ameliyatın ardından sigara ve alkol tüketimi iyileşme sürecine zarar verir. Bundan dolayı sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.

  Ameliyatsız Yanak İnceltme Operasyonu Yapılabilir mi?

  Yanak estetiği operasyonunu ameliyatsız bir şekilde de yapmak mümkündür. Yüzün ideal olan durumdan ince olması orantısız bir yüz hattının oluşmasına neden olur. Bu durumda dolgu tercih edilebilir. Dolgu sayesinde yüz hatları istenen şekli alır.  Bu işlem hyaluronik asit ile gerçekleştirilir.  Bu asit kısa sürede etki gösterir ve yanağın orantılı bir hal almasında yardımcı olur. Eğer yanak inceltmek isteniyorsa bişektomi uygulanması gerekir.

  Yanak İnceltme Ankara Fiyatları 2023

  Yanak inceltme operasyonu kişinin zarif ve şekilli yüz hatlarına sahip olmasına yardımcı olan estetik bir operasyondur.  Bu ameliyatın ardından “U” ve kare şeklinde olan yüz hatlarının gözle görülür derecede incelerek zarif bir hale geldiği görülür. Yanak estetiği fiyatları hastanın ihtiyaçlarına ve uygulanacak tekniklere göre farklılık gösterir. Bu işlemde hastanın yanak bölgesinde bulunan yağ miktarı ve bu duruma göre uygulanacak teknikler fiyatın belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Yanak estetiği hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?