Göz Çevresi Estetiği Ankara

  Göz çevresi yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biridir. Bu nedenle göz çevresinde bulunan kusurları saklamak pek kolay değildir. Göz çevresinde bulunan sarkmalar, kırışıklıklar kişinin yaşlı görünmesine neden olur. Bu durum estetik açıdan sorunlar yaratabildiği gibi yüzde yorgun bir görüntü meydana getirir. Yaşlanmanın olumsuz etkilerinden kurtulmak için kişilerin başvurduğu yöntemlerden biri de göz çevresi estetiğidir. Günümüzde gerek erkekler gerek kadınlar tarafından tercih edilen göz çevresi estetiği Ankara ile birlikte bakışların daha genç ve canlı olması mümkündür. Yazımızın devamında göz çevresi estetiği ile merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Kliniğimizi arayarak Ankara göz çevresi ameliyatı için  bilgi alabilir; Op. Dr. Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  Göz Çevresi Estetiği Ankara Nedir?

  Göz çevresi operasyonu; göz ve gözün çevresinde meydana gelen kırışıklık, şekil bozukluğu gibi durumları ortadan kaldırmak için yapılan bir ameliyattır. Göz, karşılıklı iletişim esnasında yüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biridir. Göz çevresinde oluşan kırışıklık ve torbalar kişinin yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Ortaya çıkan bu tip olumsuz durumlar kişiyi özgüven açısından da etkileyebilir. Hasta, gerçekleştirilecek göz çevresi estetiği ile bu problemlerden kurtulur. Bu durum kişinin genç görünmesinde büyük bir fayda sağlar. Günümüzde tercih edilen estetik operasyonlardan biri de zamanla düşmenin ve sarkmanın yaşandığı üst göz kapağı ve alt göz kapağı ameliyatıdır.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Günümüzde görülen göz kusurlarından biri de göz kapağının gözün üzerine düşerek hem estetik hem de sağlık açısından bazı sorunlar yaratmasıdır. Bu durum genellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte görülen bir durumudur. Bu durum sadece yaş ile alakalı olmayıp kişinin göz kapağı yapısına bağlı olarak daha erken yaşlarda da görülebilir. Göz kapağı ameliyatını gerektiren bazı durumları söyle sıralamak mümkündür:

  • Üst göz kapağında fazlalık bulunması
  • Göz kapağının sarkmasından dolayı görme alanının kısıtlanması
  • Üst göz kapağında meydana gelen kusurların kişiyi yaşlı ve yorgun göstermesi
  • Üst göz kapağı sarkmasının kişiye rahatsızlık hissi verdiği durumlarda operasyon gerçekleştirilir.

  Üst göz kapağı ameliyatı yaklaşık 45 dakika süren, lokal anestezi ile yapılabilen bir ameliyattır. Üst göz kapağında sarkan fazlalık deri ve diğer yapılar alınır. Böylece hastanın üst göz kapağı yeniden şekillendirilir ve hastaya daha genç bir görünüm kazandırılır.

  Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

  Alt göz kapağında oluşan sarkmanın giderilmesi için yapılan ameliyattır. Göz altı torbaları kişinin vücut yapısına bağlı olarak bazı kişilerde daha belirgin olur. Bazı kişilerde ise yılların etkisiyle birlikte göz altı torbaları belirginleşir. Bu durum kişiyi daha yorgun ve daha yaşlı hale getirir. Oluşan bu göz altı torbaları kişide özgüven eksikliğine de sebep olur. Alt göz kapağı estetiğinde torbalanma varsa kapağın içinden veya kirpik dibinden kesi uygulanır ve orada bulunan yağ kısmı ve gerekiyorsa fazla olan deri alınır. Böylece hasta ideal göz kapağı görünümüne kavuşmuş olur.

  Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz çevresinde meydana gelen kusurların ve kırışıkların giderilmesinde toksin enjeksiyonu yöntemi tercih edilir. Göz altı estetiğinde ameliyatsız bir teknik olan göz altı ışık dolgusu da kullanılır. Orta veya genç yaş ayrımının yapılmadığı bir operasyon olan göz altı ışık dolgusu; göz altında görülen renk değişimlerini, oluşan morlukları ve göz torbalarını gizlemek için yapılan estetik bir işlemdir. Kısa vadede etkili sonuçlar alabileceğimiz bir işlemdir. Eğer gerekli görülürse göz çevresi için yapılan diğer işlemlerle beraber yapılabilir.

  Ankara Göz Çevresi Estetiği Fiyatları 2023

  Göz çevresi estetiği gerek kadın gerek erkek fark etmeksizin kişinin yaşamış olduğu sağlık ve estetik sorunların ardından gerçekleştirilen operasyondur. Yüz bölgesinde en çok yıpranan ve yaşlanma belirtilerinin görüldüğü bölgelerin başında göz ve göz çevresi gelir. Kırışıklığın ve sarkmaların meydana geldiği göz çevresi kişinin görünümünü olumsuz yönden etkilemektedir. Kişi bu sorunlardan gerçekleştirilen göz çevresi estetiği ile kurtulabilir. Göz çevresi estetiği hakkında tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Uygulanacak teknikler ve göz çevresi estetiğine ek olarak yapılacak operasyonlar fiyat konusunda farklılıkları meydana getirir. Siz de sarkmaların ortadan kaldırıldığı, kırışıksız bir göz çevresi için kliniğimiz arayabilir; Op. Dr.Hatice Gözde Muratoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?